in

Betoniarnia – czym się kierować przy wyborze dostawcy?

W celu zamówienia betonu o odpowiedniej jakości niezbędny jest wybór profesjonalnego producenta. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, jakie kwestie wziąć pod uwagę podczas wyboru dostawcy.

Jakość betonu

Podczas wyboru dostawcy betonu powinno się kierować przede wszystkim jakością produktu końcowego. Jakość betonu w dużej mierze zależna jest od składników zastosowanych podczas jego produkcji. Wśród nich można wymienić rodzaj wykorzystanego cementu, kruszywa, a także obecność domieszek, które mogą wpłynąć na poprawę właściwości betonu. Jakość betonu powinna być potwierdzona stosownymi dokumentami, dlatego warto je sprawdzić.

Atesty i certyfikaty

Wybierając dostawcę betonu warto sprawdzić, czy ma on odpowiednie certyfikaty. Wśród nich można wymienić na przykład certyfikat wydany przez Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. Dostawca betonu powinien przedstawić również deklarację poświadczenia zgodności betonu z normami obowiązującymi na terenie kraju. Deklaracje zgodności, atesty oraz certyfikaty to dokumenty świadczące o wysokich parametrach jakościowych betonu.

Niezbędne dokumenty

Zakup betonu w betoniarni wiąże się również z koniecznością zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Przede wszystkim dostawca betonu powinien przedstawić Deklarację Zgodności. Wymagany jest także dokument WZ, który stanowi istotny dowód dostawy towaru. Na dokumencie dostawy powinny się znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące betonu, a także dane, których podanie wymagane jest w normie PN-EN 206. Dzięki otrzymaniu stosownych dokumentów możliwe jest zweryfikowanie jakości otrzymanego betonu na placu budowy.

Cena betonu

Wśród najważniejszych kwestii związanych z zakupem betonu można także wskazać cenę tego towaru. Ceny betonu są zróżnicowane i zależne od oferty konkretnej betoniarni. Beton określonej klasy zawsze powinien mieć ten sam skład oraz właściwości, jednak towar oferowany przez poszczególnych dostawców może się między sobą nieco różnić, dlatego jego cena nie zawsze jest jednakowa. Na cenę mieszanki betonowej mają wpływ takie czynniki jak rodzaj cementu oraz kruszywa, a także zawartość ewentualnych mieszanek. Warto sprawdzić te kwestie przed wyborem konkretnego dostawcy.

Dostawa towaru

Warto zdecydować się na wybór profesjonalnego producenta betonu, który zaoferuje swojemu klientowi kompleksowy zakres usług. Polecany jest wybór dostawcy, który w razie potrzeby umożliwia dostarczenie betonu na miejsce budowy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu wyposażeniu oraz posiadaniu między innymi specjalistycznego betonowozu. W ofercie dostawy powinna się również znaleźć możliwość przepompowania towaru z wykorzystaniem specjalnej pompy.

Doświadczenie i renoma

Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie betonu u renomowanego dostawcy, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności, a także swoich stałych klientów. Renomowani producenci betonu bardzo często współpracują z laboratoriami budowlanymi, co w pozytywny sposób wpływa na jakość świadczonych przez nich usług. Z kompleksową ofertą profesjonalnego dostawcy betonu można zapoznać się między innymi na stronie internetowej: https://www.gorazdze.pl/pl/betoniarnia-krakow.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie łóżko małżeńskie wybrać do sypialni?

Czym jest serwer NAS?