in

Co obejmują usługi z zakresu remediacji?

Remediacja ma na celu doprowadzenie zanieczyszczonego terenu do stanu, w którym będzie on bezpieczny dla środowiska oraz dla ludzi. W zależności od rodzaju skażenia oraz sposobu, w jaki dana działka będzie w przyszłości wykorzystywana, stosuje się odpowiednie metody oczyszczania. Co obejmują usługi z zakresu remediacji? Dowiedz się, jakiego typu zanieczyszczenia są w stanie usunąć zajmujące się tym firmy.

Remediacja – oczyszczanie wód gruntowych i powierzchniowych

Proces remediacji stosuje się w przypadku wykrycia zanieczyszczenia wody. Problem może dotyczyć wód gruntowych i zostać zdiagnozowany w trakcie prowadzenia wykopów. W takiej sytuacji wodę odpompowuje się z gruntu i oczyszcza. Usługi z zakresu remediacji obejmują również doprowadzanie do stanu bezpiecznego wód powierzchniowych (jeziora, stawy). Firmy zajmujące się remediacją, takie jak Remea, oczyszczają wodę z substancji ropopochodnych. Pomogą pozbyć się z wody benzyny, oleju napędowego czy kreozotu. Można im zlecić również usunięcie nadmiaru osadów z dna zbiorników wodnych.

Oczyszczanie gruntu w ramach usługi remediacji

Remediacja obejmuje szeroko pojęte oczyszczanie gruntu. Można zastosować metodę ex situ, która polega na wymianie skażonego gruntu na nowy. W tej sytuacji jednak zanieczyszczony grunt nadal pozostaje w użyciu. Zmienia się jedynie miejsce jego zagospodarowania. Korzystniejszą dla środowiska metodą jest oczyszczanie in situ, czyli zastosowanie środków fizyko-chemicznych do usuwania skażeń w miejscu ich wykrycia. Swoistym połączeniem tych dwóch metod jest remediacja on site. Stwarzająca zagrożenie gleba jest wydobywana, jednak proces jej oczyszczania odbywa się na miejscu. Po wszystkim zostaje z powrotem umieszczona w miejscu wydobycia.

Usługa remediacji a ochrona przed rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń

Proces remediacji ma za zadanie do tego stopnia obniżyć poziom zanieczyszczenia gruntu lub wody, by nie stanowił on zagrożenia dla roślin, zwierząt ani ludzi. Poza samym oczyszczeniem jednak, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie terenu. Chodzi o to, aby w przyszłości uniknąć podobnych skażeń i aby wyeliminować możliwość ewentualnego rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń. W tym celu tworzy się specjalne bariery ochronne. Równie istotne jest odpowiednie zagospodarowanie odpadów oraz transport zanieczyszczonych materiałów we właściwych warunkach. Przedsiębiorstwa takie, jak Remea, świadczą kompleksowe usługi. Nie tylko pomogą w oczyszczeniu gruntu czy wody, ale także zajmą się, w zależności od potrzeb, właściwą utylizacją, transportem bądź przetworzeniem niebezpiecznych odpadów.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Technika grzewcza i sanitarna Bydgoszcz

Poznaj komplety pościeli dla wymagających