in

Co zrobić z dużą ilością śmieci?

wywóz śmieci Kraków

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, że chcemy coś zmienić w naszym mieszkaniu, zbudować dom, czy też czujemy potrzebę opróżnienia zagraconej piwnicy. Niby zwykłe zajęcia, ale jednak jest coś je łączy – ogromne ilości śmieci. Często stanowią one olbrzymi problem, ponieważ nie mogą trafić do odpadów komunalnych. Co więc z nimi zrobić? Dowiedz się!

Wynajem kontenera na śmieci

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się dużych ilości śmieci jest wynajem kontenera. Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpady budowlano-remontowe absolutnie nie mogą być składowane i powinny trafić do miejsca, w którym zostaną przetworzone i odzyskane. Z tego powodu na wynajem kontenera warto się zdecydować, gdy:

  • chcemy wyremontować mieszkanie,
  • wymieniamy stare wyposażenie mieszkania na nowe,
  • mamy duże ilości niepotrzebnych materiałów izolacyjnych,
  • robimy porządki w piwnicy bądź na strychu,
  • chcemy wymienić drzwi lub okna.

Wywóz śmieci wcale nie musi być problematyczny – wystarczy wynająć kontener. To rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet, a jedną z najważniejszych jest oszczędność czasu. Nie musimy bowiem zawracać sobie głowy segregacją śmieci. To także bardzo wygodne, ponieważ wystarczy, że niepotrzebne śmieci będziemy wrzucali do kontenera, który zostanie podstawiony w wyznaczone przez nas miejsce. Taką usługę możemy znaleźć w ofercie firmy DPR z Krakowa, która proponuje kontenery w dwóch pojemnościach – 10 m3 i 6 m3.

Oddanie odpadów do PSZOK-u

Inną możliwością, z której możemy skorzystać, aby pozbyć się dużych ilości odpadów, jest oddanie ich do PSZOK-u. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który przyjmuje różnego rodzaju odpady. Bardzo ważne jest jednak to, że do takiego miejsca możemy zawieźć jedynie ograniczoną ilość odpadów, zatem jeśli mamy ich naprawdę sporo, to niestety będziemy musieli pozbyć się ich w inny sposób, nie zapominając o obowiązujących przepisach prawa.

Zapraszamy po więcej informacji: wywóz śmieci Kraków.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
łyżka do koparki

Łyżka do koparki – jaką wybrać?

zwalczanie szkodników Gdańsk

Szkodniki atakują Twoje mieszkanie? Zwalcz je