in

Czy gofrownica żeliwna to dobry wybór do lokalu gastronomicznego?

Czy gofrownica żeliwna to dobry wybór do lokalu gastronomicznego

Gofry zazwyczaj kojarzą się z wakacyjnymi wyjazdami na morze. Jednak podawane są w wielu lokalach gastronomicznych przez cały rok i cieszą się naprawdę dużą popularnością. Warto je więc włączyć do swojej karty. Do tego potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt. Czy warto zdecydować się na zakup gofrownicy żeliwnej?

Czym charakteryzuje się gofrownica żeliwna?

Gofrownica żeliwna to niewątpliwie urządzenie bardzo trwałe, które nagrzewa się do wysokiej temperatury. Z drugiej strony dość długo się nagrzewa i chłodzi, co jest chyba największą wadą żeliwa. Gofrownica żeliwna przed wlaniem na płytę ciasta wymaga także natłuszczenia.

Alternatywą dla gofrownic żeliwnych są gofrownice ceramiczne, które szybciej się nagrzewają, ale nie osiągają tak wysokich temperatur. Nie trzeba ich natłuszczać. Są poza tym trudne do utrzymania w czystości, co w lokalach gastronomicznych jest dużym problemem. Lepiej pod tym względem wypadają gofrownice teflonowe, ale są mało wytrzymałe. Powłoka teflonowa jest narażona na zadrapania, co wymusza konieczność stosowania drewnianych przyborów kuchennych.

Czym jeszcze należy kierować się przy wyborze profesjonalnej gofrownicy?

Stosowane w warunkach domowych gofrownice wcale nie muszą mieć dużej mocy. Jednak żeliwne gofrownice gastronomiczne powinny być bardziej wydajne. Dobrze sprawdzają się urządzenia o mocy około 1500-2000W. Od mocy sprzętu zależy to, jak szybko będzie w stanie uzyskać odpowiednią temperaturę i przygotowywać kolejne gofry.

Dobra gofrownica żeliwna musi zapewniać swobodę sterowania ustawieniami pracy. Kluczowe znaczenie ma tutaj oczywiście regulacja temperatury. Profesjonalne urządzenia na ogół oferują zakres nagrzewania płyt od 50 do 300 stopni Celsjusza. Wyposażone bywają w timer, co pozwala na przygotowywanie idealnie upieczonych gofrów.

W lokalach gastronomicznych warto stawiać na gofrownice wysokiej jakości, a więc wykonane z naprawdę solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze sprawdza się oczywiście stal nierdzewna.

Na jakie elementy warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie gastronomicznej gofrownicy?

– Warto postawić na model wyposażony w nienagrzewające się uchwyty i antypoślizgowe nóżki zapewniające urządzeniu stabilność.

– Dobrze jest zainwestować w sprzęt z dość długim kablem, bo to on w dużej mierze warunkuje miejsce użytkowania gofrownicy.

– Należy sprawdzić, co wchodzi w skład zestawu podstawowego. Czasem jest to nie tylko sama gofrownica, ale i różnego rodzaju dodatki.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czym powinny charakteryzować się kurtki dla ratowników medycznych

Czym powinny charakteryzować się kurtki dla ratowników medycznych?

Zobacz, jakie koszulki gastronomiczne warto wybrać

Zobacz, jakie koszulki gastronomiczne warto wybrać