in

Czy warto stosować wsporniki przy budowie tarasu?

Konstrukcje zewnętrzne narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, wytarcia i dodatkowo – warunki atmosferyczne. Aby zachowały trwałość na długie lata, muszą być zamontowane z pomocą odpowiednich mocowań. W ostatnim czasie przy montażu tarasów bardzo często stosuje się wsporniki, które z powodzeniem zastępują fundamenty betonowe.

Zalety wsporników tarasowych

Jedną z największych zalet wsporników jest umożliwienie ułożenia belek tarasowych tak, aby powierzchnia była całkowicie wyrównana i aby dało się je podnieść do budowy tarasu. Dzięki temu ten proces odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku klejenia belek. Oprócz tego wsporniki tarasowe są bardzo łatwe w montażu i nie wymagają żadnych narzędzi do instalacji, dlatego sprawdzą się u wszystkich, którzy chcą samodzielnie zbudować taras. Nie ma potrzeby ich wiercenia, ponieważ wystarczy je przykręcić za pomocą wkrętów i kołków, dlatego można je zamontować nawet w kilka minut. Kolejną zaletą wsporników tarasowych (https://julomax.pl/wsporniki-regulowane-do-budowy-tarasow-podniesionych) jest możliwość regulacji wysokości nawet do 200 mm, dlatego nie ma konieczności wyrównywania podłoża. Dzięki głowicy poziomującej można łatwo wyregulować prawidłowy poziom nachylenia tarasu nawet o kilka procent! Wspornikami można dowolnie dysponować, unosić je i obniżać do pożądanej wysokości. Dodatkowo charakteryzują się one trwałością materiału i niesamowitą nośnością. Są one niezwykle wytrzymałe i mogą utrzymać duże obciążenia, takie jak płyty chodnikowe, czy betonowe podłogi.

Wsporniki tarasowe Julomax.pl

W bogatej ofercie Julomax.pl można znaleźć wysokiej jakości regulowane wsporniki tarasowe, które przyspieszą i ułatwią prace nad budową tarasu. Jedną z popularniejszych opcji jest wspornik z serii MAX, który sprawdza się doskonale nie tylko do zewnętrznych tarasów i podłóg podniesionych, ale też na balkonie. Wsporniki SPIRAL przeznaczone są do budowy podłóg na balkonach, tarasach, chodnikach i pomostach i skonstruowane są w taki sposób, aby bez problemu utrzymać płyty i legary. Wewnątrz budynków sprawdzi się wspornik RAPTOR, który doskonale utrzymuje legary także przy montażu bocznym.

Wsporniki tarasowe regulowane to wspaniała alternatywa dla fundamentów betonowych, które wymagają większych nakładów pracy. Te zestawy elementów charakteryzują się dużą wytrzymałością, a dodatkowo są bardzo łatwe w demontażu. W razie konieczności wystarczy kilka podstawowych narzędzi, aby je usunąć, takich jak wiertło z nasadką lub młotek i klucz.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Porównanie sprężarek tłokowych i śrubowych

Jak wybrać najlepszą przecinarkę do płytek? Sprawdź najlepsze narzędzia glazurnicze z oferty Mensura.pl