in

Czym jest i do czego służy dozownik centralnego smarowania?

Czym jest i do czego służy dozownik centralnego smarowania

Dozowniki centralnego smarowania wykorzystywane są w wielu zakładach przemysłowych. Ich głównym zadaniem jest odpowiednie rozdzielenie np. smaru lub oleju i dostarczenie tych substancji w wybrane miejsca np. do łożysk. Pracują na ogół według określonych kryteriów. Ich stosowanie jest konieczne w trudniej dostępnych miejscach, do których człowiek nie może się łatwo dostać.

Dlaczego wykorzystanie dozownika centralnego smarowania jest tak ważne?

Odpowiednie smarowanie urządzeń przemysłowych przekłada się na ich niezawodną pracę. Warto więc w tym przypadku sięgnąć po wysokiej jakości dozowniki centralnego smarowania, aby rozwiązać problemy ze smarowaniem. Znaleźć je można w ofercie sklepu internetowego https://www.jutech.com.pl/Dozowniki_5e5.html. Sprawdzą się one w zakładach różnego rodzaju.

Co ciekawe, w wielu fabrykach wciąż częstym problemem jest wykorzystywanie niewystarczającej ilości środka smarnego w maszynach. Tymczasem skraca to ich żywotność i sprawia, że nie pracują w sposób prawidłowy. W praktyce dobrze pracujące urządzenie to urządzenie dobrze nasmarowane. Dlatego stosuje się specjalne dozowniki centralnego smarowania.

Rodzaje dozowników centralnego smarowania

Wśród dozowników centralnego smarowania wymienić trzeba te służące do porcjowania smaru. To substancja, która zmniejsza tarcie między stykającymi się elementami. Dozowniki smaru stosowane są tam, gdzie konieczne jest dzielenie smaru i dostarczanie go do określonych maszyn. Są one precyzyjniejsze w działaniu niż człowiek. Poza tym wiele miejsca jest po prostu trudno dostępnych, ciasnych i niebezpiecznych.

Dozowniki centralnego smarowania są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. W wielu zakładach wprowadzono ich stosowanie z uwagi na możliwość zachowania ciągłości produkcji. Dzięki nim ewentualne wycieki smarów są ograniczone niemal do zera, co przekłada się oczywiście na mniejsze straty z tego tytułu. Zdecydowana większość dozowników dostępna na rynku jest odporna na wilgoć i wysoką temperaturę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz, dlaczego warto wysyłać bliskim świąteczne pocztówki

Zobacz, dlaczego warto wysyłać bliskim świąteczne pocztówki

Podpowiadamy, jakie nowoczesne lampy wybrać do salonu

Podpowiadamy, jakie nowoczesne lampy wybrać do salonu