in

Dlaczego wszyscy kochają żelki?

Dlaczego wszyscy kochają żelki

Żelki kochają nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. To słodycze, które kuszą ciekawymi smakami i zróżnicowaną kolorystyką czy kształtami. Jaka jest ich historia? Z czego są produkowane? Co warto na ich temat wiedzieć?

Żelki – krótka historia

Żelki to kolorowe cukierki z żelatyny, które ogromną popularnością cieszą się na całym świecie. Ich fenomen tkwi nie tylko w wyjątkowym smaku, ale i ciekawych kształtach czy zróżnicowanej kolorystyce. Podobno historia żelków zaczęła się w roku 1924. Wtedy Hans Riegel stworzył żelki w kształcie misia. Niektórzy są jednak zdania, że cukierki z żelatyny narodziły się w połowie XIX wieku, a Riegel jedynie udoskonalił ich recepturę.

Żelki produkowane są głównie z żelatyny i syropu glukozowego. Dla wegan i wegetarian przeznaczone są wersje oparte na agarze i pektynach – roślinnych substancjach żelujących. Do żelków dodawane są także koncentraty soków owocowych i odpowiednie aromaty.

Kolorowe żelki dla dzieci i osób dorosłych

Żelki to od wielu lat jedne z najpopularniejszych słodyczy. Kochają je dzieci młodzież i dorośli. W czym tkwi ich fenomen?

Żelki, które znajdziesz w sklepie internetowym https://sweet24.pl/zelki.html przyciągają mnogością smaków i kształtów. Bywają zazwyczaj cytrynowe, truskawkowe, wiśniowe czy jabłkowe. Mogą mieć jednak i bardziej wyszukane smaki. Swoich zwolenników mają nie tylko słodkie, ale i kwaśne żelki. Początkowo żelki miały kształt misia. Dzisiaj panuje w tym zakresie o wiele większe zróżnicowanie, co budzi radość przede wszystkim ze strony dzieci. Warto tutaj wspomnieć także o tym, że żelki nie brudzą rąk.

Za żelkami przepadają oczywiście także osoby dorosłe. W sklepach coraz częściej spotkać się można z żelkami wegańskimi i wegetariańskimi. Produkowane są one nie z żelatyny, ale agaru lub pektyny. Stanowią dobry wybór również dla alergików czy osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe. Żelki to tak szeroka kategoria słodyczy, że na pewno każdy znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy obrazy na płótnie to dobry pomysł na dekoracje w domu?

Zobacz, jakie zalety mają farby kredowe

Zobacz, jakie zalety mają farby kredowe