in

Filtry narurowe do wody – co warto o nich wiedzieć?

Zanieczyszczona woda ma nie tylko gorszy smak oraz zapach, obecny w niej nadmiar związków organicznych, chemicznych oraz mechanicznych może mieć negatywny wpływ na zdrowie ludzkie. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na montaż praktycznych filtrów, które świetnie oczyszczają wodę z wszelkich drobnoustrojów, ale także zanieczyszczeń mechanicznych. Jednym z popularniejszych filtrów czyszczących jest filtr narurowy do wody. Co można o nim powiedzieć? Gdzie kupić tego typu filtr? Zachęcamy do lektury.

Filtr narurowy

Filtry narurowe są jednymi z najczęściej wybieranych filtrów. Decydują się na nie zazwyczaj właściciele gospodarstw domowych, chcący korzystać z oczyszczonej odpowiednio wody. Produkty te bardzo łatwo się montuje, wyróżniają się dość długą żywotnością.

Filtry narurowe najczęściej wykorzystuje się do tak zwanej filtracji wstępnej. Stanowią one pierwszy etap uzdatniania wody. Świetnie usuwają z cieczy wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak drobny piasek, żwir, zawiesiny czy ciała stałe. W ten sposób można zabezpieczyć dalszą część instalacji, ale także ochronić inne urządzenia uzdatniające lub zmiękczające wodę przed pyłem, mułem lub piaskiem. Jeśli chodzi o wodę wodociągową, filtry narurowe powinny być montowane dokładnie za wodomierzem.

Filtry narurowe – wkłady

Najprostszym rodzajem filtra narurowego jest tak zwany filtr wstępny, którego zadaniem jest usuwanie z wody zanieczyszczeń mechanicznych. Najważniejszym elementem filtrów są oczywiście wkłady filtracyjne. Można zdecydować się na produkty z wkładem:

  • piankowym – wykonane z włókniny polipropylenowej. Ich charakterystyczną cechą jest gruba warstwa filtrująca. Gdy się zapchają, mogą obniżać ciśnienie wody w instalacji,
  • sznurkowym – wkład jest gęsto nawinięty na trzpień polipropylenowy sznurek, który odporny jest na zanieczyszczenia chemiczne oraz mikroorganizmy. Wkład ten nie powoduje drastycznych spadków ciśnienia,
  • siatkowym – produkowane są z siatki nylonowej. Wkłady te sprawiają, że zanieczyszczenia opadają na dno klosza.

Filtry narurowe z dodatkowymi wkładami – gdzie kupić?

Na rynku dostępnych jest jednak sporo filtrów narurowych wyposażonych dodatkowo, np. we wkłady węglowe, które usuwają z wody również zanieczyszczenia chemiczne, np. chlor, fenole, pestycydy. Można także zdecydować się na zakup filtrów narurowych z dodatkowym wkładem zmiękczającym, który świetnie radzi sobie z twardością wody. Bardzo popularne są także filtry narurowe, samoczyszczące z wbudowanym reduktorem ciśnienia i manometrem, który pokazuje, jakie ciśnienie jest w danej instalacji.

Chcąc zakupić sprawdzone filtry narurowe wody z dodatkowymi wkładami, warto skorzystać z oferty Technika Wody. W asortymencie można znaleźć szereg wysokojakościowych produktów przeznaczonych do instalacji wodnych podłączonych zarówno do sieci wodociągowej, jak i studni.

Narurowe filtry do wody służą do wstępnego oczyszczania cieczy z wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, ale też zawiesin i drobnoustrojów. Chcąc dodatkowo oczyścić wodę ze związków organicznych i chemicznych, np. chloru, warto zdecydować się na zakup filtrów narurowych wyposażonych dodatkowo, np. w filtr węglowy. Produkty te można nabyć w sprawdzonym sklepie Technika Wody.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Tkaniny na obrusy i pościel które warto wybrać

Akwarium w domu – czy naprawdę opłaca się je zakupić?