in

GFI – Budujemy wentylacje przemysłowe od podstaw!

GFI - Budujemy wentylacje przemysłowe od podstaw

Odpowiednia wentylacja w każdym pomieszczeniu jest podstawą do lepszego samopoczucia czy to w domu, pracy czy szkole. Właściwie zamontowana instalacja wentylacji pozwala na podwyższenie komfortu życia wszystkim mieszkańcom. Usługi montażu oraz serwisu kanałów wentylacyjnych wykonuje przedsiębiorstwo GFI. Poprzez długoletnie doświadczenie w branży firma ta gwarantuje właściwy montaż wentylacji oraz klimatyzacji w każdego rodzaju budownictwie.

GFI świadczy również montaż takich instalacji jak rekuperacja. Jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, której to głównym elementem jest rekuperator odpowiedzialny za właściwą prace całej instalacji grzewczej. Tego rodzaju instalacja pozwala na ogrzewanie nawiewanego powietrza ciepłem wywiewnego powietrza, co pozwala na znaczne oszczędności związane z ogrzewaniem budynku.

Wentylacja przemysłowa

Dobra cyrkulacja powietrza w obiektach przemysłowych jest bardzo ważna dla jego prawidłowego funkcjonowania. Przemysł wiąże się z nieustanną pracą maszyn i ludzi, co powoduje ciągłe rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń, dlatego by środowisko pracy było zdrowe i bezpieczne należy zapewnić odpowiednią wymianę powietrza. Na rynku wyróżnia się dwa podstawowe systemy wentylacji przemysłowej: naturalny i mechaniczny oraz system hybrydowy. W wentylacji naturalnej powietrze przemieszcza się dzięki procesom naturalnym. Sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie są wytwarzane zagrażające życiu zanieczyszczenia czy wpływające na wzrost ryzyka pożarowo-wybuchowego.

W mechanicznej ruch powietrza jest wymuszony przez specjalne urządzenia. Natomiast w systemie hybrydowym działa wentylacja grawitacyjna, wspomagana mechanicznie. W obiektach przemysłowych wentylację realizuje się na dwa sposoby. Pierwszy za pomocą kanałowych systemów wentylacji, który jest przeznaczony do obsługi całego pomieszczenia czy konkretnego stanowiska. Drugi poprzez urządzenia autonomiczne, przeważnie przewoźne jak aparaty filtracyjno-wentylacyjne czy niestacjonarne odciągi miejscowe.

Systemy wentylacji przemysłowej

Systemy wentylacji przemysłowej mają za zadanie wyłapywanie z powietrza niebezpiecznych i szkodliwych związków (oparów, pyłków, pozostałości spalania) i transportowanie ich poza obiekt. Dodatkowo należy zadbać o to, aby eksportowane na zewnątrz powietrze nie było mocno zanieczyszczone ani nie powodowało strat i zatrucia środowiska. Oprócz tego wentylacja ma zapewnić właściwą wymianę powietrza, temperaturę i wilgotność. To pozwala zapewnić odpowiednie warunki pracy ludzi i prawidłowe procesy wentylacyjne.

Wentylacja hal przemysłowych

Wentylacja obiektów przemysłowych wielkokubaturowych, zarówno produkcyjnych, jak i magazynowych to dość skomplikowane zadanie projektowe. Wymagania wentylacji hal są zależne od odbywających się tam procesów technologicznych oraz długości czasu pracy ludzi. Ponadto strumień powietrza pochodzący z urządzeń wentylacyjnych nie może być skierowany bezpośrednio na stanowisko pracy. Konieczne jest również oczyszczenie doprowadzanego z zewnątrz powietrza z pyłków i substancji szkodliwych dla zdrowia.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak działa podgrzewacz indukcyjny?

Jak przebiega mechanizm negocjacji ceny w komisie samochodowym?