in

Jak odpalić piłę spalinową stihl?

Jak odpalić piłę spalinową stihl

Piła spalinowa STIHL to produkt, który cieszy się nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo takie piły łańcuchowe mają niezwykle szerokie zastosowanie i mogą być z powodzeniem wykorzystywane do różnych prac, gwarantując komfort pracy i jej bezpieczeństwo. Zanim jednak zabierzesz swoją piłę do sadu czy lasu, by przygotować drewno na opał czy uporządkować połamane gałęzie, konieczne jest pierwsze uruchomienie urządzenia. Jak to zrobić?

Czym tankować pilarki STIHL?

Zanim drwal czy ogrodnik zabiorą się do pracy, konieczne jest zatankowanie urządzenia benzyną i olejem. Stosunek oleju do benzyny bezołowiowej 95 powinien wynosić w tym przypadku 1:50. Tak więc 5 litrów benzyny będzie wymagało użycia 100 ml oleju. Co ważne, mieszankę należy przygotowywać w takiej ilości, by zużyć ją w ciągu miesiąca.

Przygotowywanie mieszanki należy rozpocząć od odmierzenia stosownej ilości oleju. Olej ten należy wlać do specjalnego pojemnika, podobnie jak benzynę w odpowiedniej ilości. Tak przygotowaną mieszankę możesz już szczelnie zakręcić, a następnie wymieszać. Jeśli pilarka będzie pracowała w trybie ciągłym, pozostając jednocześnie pod dużym obciążeniem, warto zainwestować w lej STIHL HP ultra. Do urządzeń, wykorzystywanych sporadycznie w gospodarstwach domowych, wystarczy uniwersalny olej HP, polecany do wszystkich urządzeń z silnikiem dwusuwowym marki STIHL.

jak uruchomić piłę spalinową

Piła spalinowa STIHL – pierwsze uruchomienie

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie uruchamiania pilarki, warto zablokować łańcuch przy pomocy hamulca. Nigdy nie wolno również uruchamiać urządzenia w miejscu, w którym było ono tankowane, a przed rozruchem należy sprawdzić, czy osłona prowadnicy została zdjęta z łańcucha tnącego. W tym momencie warto wiedzieć również, czy pilarka STIHL została wyposażona w zawór dekompresyjny. Jego wciśnięcie znacząco ułatwi bowiem uruchomienie maszyny, bez względu na rodzaj urządzenia i jego model.

Aby uruchomić pilarkę łańcuchową, należy wcisnąć przycisk gazu, a następnie przesunąć przycisk wielofunkcyjny na sam dół, czyli na pozycję zamkniętej przepustnicy. Każda pilarka spalinowa STHIL została zaprojektowana tak, by można to było zrobić, korzystając wyłącznie z kciuka jednej ręki. Jeśli piła motorowa została wyposażona również w pompę paliwa, należy nacisnąć ją ok. 5 razy, by paliwo zostało zassane ze zbiornika.

piła Stihl

Jak uruchomić piłę łańcuchową STIHL – końcowe działania

Pilarki spalinowe STHIL, zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, posiadają rozwiązania techniczne, które znacznie ułatwiają ich rozruch. Sprzyja temu również ergonomiczny kształt, dzięki któremu obsługa urządzenia staje się znacznie łatwiejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o lekkie modele. Aby pilarka spalinowa mogła rozpocząć pracę, należy więc postawić ją na ziemi, na maksymalnie równym podłożu, pamiętając jednocześnie, by łańcuch nie dotykał ziemi. Taka sytuacja może bowiem doprowadzić do jego szybszego stępienia, ale również stanowić niebezpieczeństwo dla osoby, która będzie uruchamiała łańcuchową piłę spalinową.

Pilarkę należy uruchamiać, stawiając lewą nogę na tylnej rękojeści urządzenia. Samo uruchomienie odbywa się poprzez energiczne pociągnięcie rozrusznika do momentu, aż pilarka marki STIHL rozpocznie swoją pracę. Przycisk gazu możesz nacisnąć dopiero po chwili, gdy zauważysz, że urządzenie pracuje równomiernie. W tym momencie możesz zaobserwować, jak przełącznik wielofunkcyjny samodzielnie zmienia swoją pozycję na funkcję pracy, co z kolei spowoduje spadek obrotów.

W tym momencie możesz zwolnić hamulec łańcucha, który zaciągnąłeś na samym początku uruchamiania maszyny. Tak przygotowane urządzenie jest gotowe do pracy – cięcia drewna do kominka, przycinania drzew i krzewów, okrzesywania połamanych gałęzi czy ścinania drzew, jeśli piła spalinowa zakupiona została do użytku profesjonalnego.

Wiesz już jak uruchomić urządzenie, a więc możesz przystąpić do pracy. Jeśli jednak chcesz zdobyć więcej informacji o produktach marki STIHL oraz zapoznać się z bogatą ofertą producenta na pilarki spalinowe o dużej wydajności i niskim zużyciu paliwa, odwiedź stronę https://myjki.eu/407-pilarki-spalinowe, na której czekają na Ciebie kolejne niezwykle interesujące wiadomości.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

8 pomysłów na sprzedaż kubków z własnym nadrukiem

Jak znaleźć dla siebie idealną kurtkę na okres zimowy?