in

Jak rozpocząć przygodę z klockami LEGO?

Klocki LEGO cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych, jak i starszych wielbicieli dobrej zabawy. Rozwijają zdolności manualne, pobudzają kreatywność, a jednocześnie stanowią oryginalną formę spędzenia wolnego czasu z bliskimi. Jak rozpocząć przygodę z klockami LEGO? Jaki zestaw wybrać dla swojego dziecka?

Od czego zacząć zabawę z LEGO?

LEGO ma w swojej ofercie różne zestawy kategoryzowane z uwzględnieniem grupy wiekowej. Wybór serii dostosowanej do etapu rozwoju Twojego dziecka jest kluczowym elementem na drodze przygody z kreatywnymi zabawkami, dostarczającymi mnóstwo funu. Pamiętaj, że klocki są dla malucha czymś nieznanym, dlatego będzie on potrzebował trochę czasu, by oswoić się z serią LEGO. Choć każdy zestaw ma dołączoną instrukcję, nie wymuszaj na maluchu, by ściśle trzymał się on wytycznych producenta. Niech zestaw LEGO posłuży do pobudzenia wyobraźni dziecka. Dołącz do zabawy ze swoją pociechą staraj się poznać jego zasady budowania domków, czy też układania figurek. Jeśli Twój synek nie będzie mógł poradzić sobie z jakąś konstrukcją, pomóż mu, ale nie wykonuj za niego wszystkich czynności. W ten sposób maluch rozwinie umiejętności manualne, a jednocześnie nauczy się współpracować z innymi.

Klocki LEGO DUPLO

Klocki LEGO DUPLO bez problemu znajdziesz w większości sklepów, nie tylko z zabawkami dla najmłodszych. Dostosowane są one do maluchów od 1,5 do 5 roku życia. Mają one odpowiednią wielkość, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy w trakcie zabawy. Jakie zestawy znaleźć można w sklepach? Są to różnorodne serie z pojazdami, zwierzątkami, ludzikami itp.

Inne zestawy klocków LEGO

Jeśli Twoja pociecha interesuje się filmami, LEGO STAR WARS bądź seria HARRY POTTER to absolutny strzał w dziesiątkę. Maluch będzie mógł układać zamki, statki itp., odtwarzając zarazem sceny z ulubionej ekranizacji. Kolejną z interesujących serii jest LEGO CITY. Została ona stworzona z myślą o dzieciach powyżej 5. roku życia. LEGO CITY nawiązuje do scen życia lokalnej społeczności miast oraz wsi. Jaki zestaw wybrać dla dziewczynki? Świetną propozycją jest LEGO FRIENDS, opowiadające o perypetiach Andrei, Emmy, Mii, Olivii i Stephanii. Układając klocki, Twoja córka przeniesie się w wyjątkowy świat przyjaźni, rozrywki. Dostępne w sklepach zestawy LEGO FRIENDS to m.in. Naleśnikarnia, Szkolenie Koni, czy też Salon Fryzjerski w Heartlake.

Klocki LEGO to mnóstwo zabawy i radości dla dzieci i dorosłych. Zdecyduj się zatem na zakup jednego z oferowanych zestawów, by dać swojemu maluchowi niesamowity fun.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Tajniki Hurtowni Budowlanej: Jak Wybrać Najlepsze Materiały Budowlane?

Półkolonie żeglarskie – atrakcyjny sposób na dziecięce wakacje