in

Jak rozpoznać dobre olejki eteryczne?

Jak rozpoznać dobre olejki eteryczne?

Zastosowanie olejków eterycznych w lecznictwie i aromaterapii cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że na rynku łatwo jest współcześnie dostać niemalże każdy naturalny olejek, jaki sobie wymarzymy. Niestety, te marzenia czasem niewiele mają wspólnego z zastaną rzeczywistością. Bardzo często kupienie olejków eterycznych najwyższej jakości okazuje się sporym wyzwaniem. A tylko na takie produkty warto stawiać w walce z dolegliwościami czy schorzeniami. Jak rozpoznać dobre olejki eteryczne? Przeczytaj nasz poradnik, zanim zakupisz wybrane produkty.

Zastosowanie olejków eterycznych w medycynie ludowej i aromaterapii

Właściwości olejków eterycznych pozwalają na ich szerokie zastosowanie zarówno w medycynie ludowej, jak i w aromaterapii. Naturalny olejek, otrzymywany z określonych ściśle roślin, pomaga zwalczać stany zapalne w organizmie. Wiele z nich działa również przeciwgrzybiczo i bakteriobójczo. Wystarczy już kilka kropel olejku eterycznego, dodanego do ulubionego balsamu czy kremu, by odżywić skórę i przywrócić jej młody wygląd. Certyfikowane olejki eteryczne sprawdzają się również doskonale w aromaterapii. Olejek zapachowy wpływa na nasz nastrój, pomaga zrelaksować się i nabrać sił do podejmowania kolejnych wyzwań. Dla przykładu olejek eteryczny lawendowy obniża stany napięcia i likwiduje uczucie niepokoju, zaś olejek eteryczny pomarańczowy przywraca energię i chęć do działania. Olejki eteryczne posiadają również cały szereg innych możliwości, które warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji.

Certyfikowane olejki eteryczne

Certyfikowane olejki eteryczne to produkty najwyższej jakości. W ich składzie nie ma domieszek żadnych innych produktów i substancji. Zgodnie z prawem, takie informacje muszą zostać podane jasno przez producenta. Na jakość olejku wpływa wiele czynników. To nie tylko sposób uprawy roślin oraz miejsce ich występowania, ale również i aparatura do destylacji, a nawet pogoda. Na jakość olejków wpływa także ich przechowywanie. Aby w pełni wykorzystać właściwości naturalnych olejków, należy stawiać wyłącznie na produkty najwyższej jakości. Certyfikowane olejki eteryczne są gwarancją skutecznego działania i zadowolenia z osiągniętych efektów.

olejki eteryczne

Naturalny olejek eteryczny – jak wybrać ten najlepszy?

Ulubiony olejek eteryczny nie musi być drogi, choć to właśnie cena często odzwierciedla jego jakość. Ci, którzy wykorzystują olejki eteryczne na co dzień wiedzą jednak, że niektóre z nich nie muszą być drogie, byśmy mogli cieszyć się z uzyskanych efektów. Dla przykładu eteryczny olejek lawendowy czy olejek eteryczny rozmarynowy to znacznie tańsze produkty, niż np. olejek z wrotyczu czy olejek różany. Wybierając naturalny olejek, uzyskiwany z roślin najlepszego pochodzenia, warto zwrócić również uwagę na szereg innych, niezwykle istotnych kwestii. To przede wszystkim:

  • informacje zamieszczone przez producenta na opakowaniu produktu,
  • certyfiakty,
  • opakowanie, wykonane z bursztynowego lub ciemnego szkła.

Kupując olejek eteryczny, można również spróbować rozetrzeć jego kroplę między palcami. Dobrej jakości produkt nie będzie tłusty ani lepki.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy tkaniny obiciowe plecione są dobrym wyborem na sofę?

Mycie okien

Mycie okien – najważniejsze zasady!