in

Jak ważna jest profesjonalna wycena podczas sprzedaży nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości to bardzo poważny krok – to właśnie ona stanowi dla wielu z nas podstawowy składnik życiowego dobytku. W takiej sytuacji korzystne rozporządzenie mieniem jest kwestią absolutnie priorytetową. Co zrobić, by uzyskać jak najkorzystniejszą cenę za sprzedawaną nieruchomość i jak wyeksponować jej zalety na rynku nieruchomości? Najlepiej skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego.

 

Kim jest rzeczoznawca majątkowy?

Zawód rzeczoznawcy majątkowego jest wykonywany przez osoby fizyczne, które nabyły stosowne uprawnienia w zakresie szacowania nieruchomości. Zasady jego wykonywania są ściśle regulowane przepisami prawa. Osoby wykonujące ten zawód nie znalazły się w tej branży z przypadku i dobrze znają realia rynkowe, jakie rządzą sektorem nieruchomości. To bardzo ważne, zwłaszcza z perspektywy potencjalnego klienta, któremu zależy na uzyskaniu wiedzy, jaka jest wartość rynkowa jego nieruchomości.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy?

Choć wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę majątkowego nie jest zwykle wymagana w przypadku jej sprzedaży, warto skorzystać z tej usługi, zwłaszcza gdy mamy wątpliwości co do jej wartości rynkowej. W tym celu dobrze jest znaleźć rzeczoznawcę, który dokładnie zidentyfikuje cechy przedmiotu wyceny, dokona analizy rynku nieruchomości i określi jaka jest wartość rynkowa nieruchomości. Osoby ze Śląska znajdą takiego specjalistę w Jaworznie – biuro Barbary Włodarczyk jest odpowiednim miejscem, by zapytać o wycenę mieszkania, domu lub działki. Pełną ofertę można poznać na stronie rzeczoznawcy: http://www.wycenawlodarczyk.pl/.

Wycena przez osobę, która zawodowo i na co dzień obraca się na rynku nieruchomości, daje nam znacznie więcej niż szczegółowe pojęcie o wartości sprzedawanej nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy jest w stanie wskazać atuty i wady nieruchomości, których często możemy nie dostrzegać. Może się to okazać niezwykle istotne dla właścicieli, którzy chcą uzyskać za swoją nieruchomość jak najkorzystniejszą, ale i uczciwą cenę. Ułatwia to też negocjacje z potencjalnymi nabywcami nieruchomości.

Ważnym krokiem do szybkiej i pomyślnej sprzedaży nieruchomości jest sporządzenie odpowiedniego opisu oferty. Mając w ręku wycenę wykonaną przez rzeczoznawcę majątkowego, jesteśmy w stanie znacznie lepiej przygotować ogłoszenie o sprzedaży i uwzględnić wszystkie plusy nieruchomości. Takie z pozoru drobne rzeczy mogą wyróżnić właśnie naszą ofertę na tle wielu i zwiększyć zainteresowanie nią wśród potencjalnych kupujących.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Tester farb – wszystko, co musisz wiedzieć

komoda

Dębowe meble – czy warto inwestować?