in

Jak wybrać i gdzie znaleźć niezawodne części do skrzyni biegów? Znamy odpowiedź!

Jak wybrać i gdzie znaleźć niezawodne części do skrzyni biegów Znamy odpowiedź!

Skrzynie biegów, stosowane w każdym pojeździe, są trwałymi elementami i z reguły działają prawidłowo przez cały okres żywotności. Większość pojawiających się awarii wynika głównie z niewłaściwej eksploatacji. W niektórych sytuacjach nie ma jednak konieczności wymiany przekładni na nową – wystarczy pozbyć się wadliwych komponentów i zastąpić je nowymi częściami do skrzyni biegów. Gdzie warto ich szukać? Czytaj dalej i dowiedz się, jak je wybrać.

Awarie skrzyni biegów – co psuje się najczęściej?

Problemy ze skrzyniami biegów to najczęściej efekt złych nawyków kierowców podczas jazdy. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd jest wyposażony w automatyczną, czy manualną skrzynię biegów, musisz jedynie pamiętać o tym, by nie lekceważyć żadnych objawów awarii. Wybijanie biegów podczas jazdy czy nietypowe odgłosy mogą świadczyć o usterce.

W manualnych skrzyniach biegów najczęściej dochodzi do wyłamania zębów koła lub zużycia pierścieni synchronizatorów. Z częstszymi i poważniejszymi awariami muszą borykać się posiadacze automatów. W automatycznych skrzyniach biegów zazwyczaj pojawiają się usterki mechaniczne, które są efektem wycieków oleju. Decyzję o wizycie w warsztacie należy podjąć, jeśli pojawi się problem związany z rozłączaniem napędu oraz brak możliwości wrzucenia wysokich biegów. Wówczas może się okazać, że doszło do usterki elektroniki sterującej lub bloku hydrauliki.

Jak wybierać części do skrzyni biegów?

Każda przekładnia – niezależnie od tego, czy mowa o manualnej, czy automatycznej skrzyni biegów – powinna być regularnie serwisowana. Może się okazać, że awaria nie wymaga wymiany całego układu, a jedynie zużytych lub zepsutych komponentów. Warto wówczas zadbać o samodzielny zakup zaleconych przez specjalistę części do skrzyni biegów, by nieco obniżyć koszt naprawy. Wybrane komponenty powinny być przede wszystkim dopasowane do modelu przekładni, w jaką wyposażony jest pojazd. Postaraj się wybrać części wysokiej jakości, które posłużą długi czas.

Gdzie znajdziesz najlepsze części do przekładni?

Choć na kondycji przekładni nie powinno się oszczędzać, to obecnie można znaleźć miejsca oferujące doskonałej jakości komponenty w atrakcyjnych cenach. Wiele odpowiednich części do skrzyni biegów można znaleźć nawet w internecie, w specjalistycznych sklepach. Warto zwrócić uwagę na polecanych przez serwisantów i klientów detalicznych sprzedawców, takich jak np. e-sklep M.K. Zielke Serwis Skrzyń Biegów – w kategorii: https://sklep-skrzynie-biegow.eu/czesci-do-skrzyni-biegow są dostępne niemal wszystkie komponenty, które najczęściej ulegają awariom. Odpowiednio dopasowane części to gwarancja doskonałej kondycji całego układu napędowego i możliwość dłuższej, wolnej od usterek eksploatacji.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zobacz, dlaczego warto postawić na oryginalne części do ciągników Kubota

Czy obrazy na płótnie to dobry pomysł na dekoracje w domu?