in

Jak wykorzystać taśmy LED w aranżacji? Gdzie je zamontować? Inspiracje

Jak wykorzystać taśmy LED w aranżacji Gdzie je zamontować Inspiracje

Taśmy LED w nowoczesnych aranżacjach są już standardem. Trudno się dziwić – praktyczne i bardzo ozdobne, stwarzają mnóstwo możliwości w zakresie dekoracji dowolnego wnętrza. Nie wiesz, jak wykorzystać ich potencjał? Przeczytaj i wybierz najciekawsze inspiracje. Wszystkie zaproponowane poniżej rozwiązania są zgodne z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi i mają charakter użytkowy.

Taśmy LED a tradycyjne źródła światła

Tradycyjne źródła światła cieszą się niesłabnącą popularnością. Mimo że są dostępne w szerokiej gamie modeli, nie zawsze spełniają wszystkie wymagania użytkownika. Zdarza się, że pełną funkcjonalność uniemożliwiają rozwiązania architektoniczne, zastosowane w danym pomieszczeniu. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na taśmy LED. Elastyczne, łatwe w montażu i bardzo praktyczne, fantastycznie sprawdzają się w prawie każdym pomieszczeniu. Mogą zastąpić bądź uzupełnić oświetlenie główne i zaprowadzić we wnętrzu pożądany klimat. Oświetlenie LED uwypukla także charakterystyczną dla aranżacji estetykę.

Gdzie zamontować taśmy LED? Inspiracje

Dekoracja światłem to stosunkowo nowy, lecz sprawdzony (i bardzo chętnie wybierany) sposób na podkręcenie prezencji wnętrza. Taśmy LED, np. takie: https://www.newled.pl/pl/c/Tasmy-LED/166, mimo że pozostają niewidoczne, zapewniają spektakularne efekty. Ten rodzaj oświetlenia LEDowego doskonale sprawdzi się m.in. w oświetleniu kuchni, garderoby i schodów. .

Oświetlenie blatów kuchennych

Jednym ze sposobów wykorzystania taśmy LED jest podświetlenie blatów kuchennych. Dla uzyskania najlepszego efektu taśmę LED należy zamontować ponad blatem, w miejscu połączenia szafek kuchennych ze ścianą. Takie rozmieszczenie oświetlenia LED pomoże wyodrębnić strefę roboczą. Sprawi także, że będzie ona bardziej funkcjonalna.

Oświetlenie garderoby

Taśmy LED bardzo często są wykorzystywane także w aranżacji garderoby. Zwykle służą jako uzupełnienie głównego źródła światła. Ze względu na możliwość montażu także w miejscach trudnodostępnych, zwiększają funkcjonalność pomieszczenia. Ułatwiają także wybór ubrań, dodatków i obuwia.

Oświetlenie schodów i korytarza

Niedostatecznie oświetlony korytarz traci na funkcjonalności. Co więcej, jeśli pomieszczenie równocześnie pełni rolę klatki schodowej, korzystanie z niego może nie być całkowicie bezpieczne. Jak wykorzystać taśmy LED w oświetleniu schodów i korytarza? Warto zamontować je na styku stopni lub pod balustradą. W korytarzu dobrze będą się prezentowały wokół framug drzwi.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Hydroizolacja fundamentów – jak ją wykonać?

Czy włóczka Himalaya Dolphin Baby 80342 sprawdzi się jesienią Ten odcień będzie hitem, poznaj go!

Czy włóczka Himalaya Dolphin Baby 80342 sprawdzi się jesienią? Ten odcień będzie hitem, poznaj go!