in

Jaki rodzaj prześcieradła wybrać?

Wybór prześcieradła, mimo że często lekceważony ma olbrzymie przełożenie na komfort snu. Wykonane z dobrego materiału zapewnia wentylację podczas snu i w efekcie gwarantuje niezakłócony odpoczynek i możliwość pełnego odprężenia się nawet po ciężkim dniu. Poznaj najważniejsze zasady związane z wyborem odpowiedniego prześcieradła.

Prześcieradło z gumką czy klasyczne?

Każda osoba, która staje przed wyborem prześcieradła, musi dokonać wyboru pomiędzy klasycznymi a tymi wyposażonymi w gumkę. Obie wersje prześcieradeł posiadają pewne zalety i sprawdzają się w konkretnych zastosowaniach.

Prześcieradła klasyczne jeszcze do niedawna były najpowszechniej stosowane. Wystarczy materiał rozłożyć na całej powierzchni materaca, aby zapewnić sobie odpowiednie podłoże do snu. Dodatkowo są bardzo łatwe w przechowywaniu i nie zajmują wiele miejsca. Posiadają jednak zasadniczą wadę. W trakcie snu mogą rolować się na skutek poruszania ciałem.

Prześcieradła z gumką cieszą się obecnie większym uznaniem klientów. Dopasowane pod kątem rozmiaru mogą być stabilnie osadzone na materacu i gwarantować równe podłoże do snu. Dodatkowo nie zwijają się i zawsze wyglądają na łóżku estetycznie. Stawiając na wysokiej jakości prześcieradła z gumką 160×200 można być pewnym, że sprawdzą się w swoim zadaniu. Wybierając produkt, warto zwrócić uwagę na rozmiary materaca. Poza długością i szerokością należy uwzględnić także wysokość. Pomoże to dopasować odpowiednią wielkość prześcieradła. Dzięki temu całe łóżko zostanie równomiernie pościelone.

Wybór odpowiedniego materiału

Duże znaczenie dla jakości snu ma także zastosowany materiał. Najlepiej zdecydować się na prześcieradła wykonane z naturalnych tkanin, które gwarantują odpowiednią wentylację ciała. W efekcie zapobiegają poceniu w trakcie snu.

Najtańsze prześcieradła posiadają w swoim składzie poliester. Jest to syntetyczna tkanina, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Nie jest jednak dobrym wyborem na prześcieradło. Nie pozwala skórze oddychać, co bezpośrednio wpływa na komfort snu.

Zdecydowanie lepiej wypadają prześcieradła bawełniane. Najczęściej stosuje się takie odmiany materiału, jak: perkal, satyna, jersey czy flanela. Każdy rodzaj zapewnia wentylację podczas odpoczynku. W zależności od własnych preferencji można dodatkowo wybierać prześcieradła o zróżnicowanej gramaturze. Dostępne są na rynku zarówno grubsze, jak i cieńsze tkaniny. Dzięki temu w różnym stopniu izolują przed chłodem oraz zapewniają różny poziom miękkości.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Na czym polega osuszanie budynków?

Bezpieczne zamki do drzwi wejściowych – jak wybrać najlepszy sposób zabezpieczenia domu?