in

Jakie łóżeczko dziecięce kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko dziecięce jest jednym z podstawowych rzeczy, które przyszli rodzice kupują dla swojego dziecka. Jest to miejsce, gdzie dziecko odpoczywa i śpi. Warto pamiętać, że malutkie dzieci śpią większą część dnia. Należy im zatem zapewnić odpowiedni komfort i wygodę. W tym celu warto chwilę dłużej zastanowić się nad tym jakie łóżeczko chcemy kupić dla naszego malucha. Możemy bowiem wybierać spośród wielu rozwiązań, z których każde ma swoje wady i zalety.

Wybór pierwszego łóżeczka dla niemowlaka

Często rodzice na pierwsze łóżeczko wybierają tak zwaną dostawkę. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, jednak posłuży nam stosunkowo krótko. Jest to bowiem łóżeczko, które dostawiamy do łóżka rodziców. W ten sposób maluszek jest zawsze w pobliżu mamy i taty, a jednocześnie śpi w swoim łóżku. Jest to rozwiązanie na około pierwszych sześć miesięcy. Dostawka po tym czasie staje się zbyt mała do potrzeb naszego dziecka. Z tego też względu wielu rodziców od razu kupuje zwykłe łóżeczko ze szczebelkami. Wybór obecnie jest bardzo duży i z pewnością każdy dopasuje łóżeczko do swoich potrzeb. Możemy wybierać również ze względu na rozmiar łóżeczka. Jeśli mamy na to miejsce warto zastanowić się czy nie wybrać łóżeczka większego, które posiada funkcję zdjęcia ściany ze szczebelkami, w ten sposób po okresie niemowlęcym możemy zdjąć jedną ze ścian i przerobić łóżeczko na łóżko dziecięce z barierką. Do łóżeczka potrzebne jest kilka niezbędnych akcesoriów.

 

Jakie akcesoria są potrzebne do łóżeczka dziecięcego?

Podstawową rzeczą do łóżeczka dziecięcego jest prześcieradło i pościel. Powinna być ona dopasowana do wielkości łóżeczka. Zwłaszcza prześcieradło musimy wybrać biorąc pod uwagę wielkość materaca. Najlepiej wybierać prześcieradło bawełniane, które jest przewiewne i zapewnia higienę i bezpieczeństwo używania. Jeśli posiadamy większe łóżeczko warto od razu zdecydować się na pościel 100×160. Posłuży nam ona o wiele dłużej niż pościel o mniejszym rozmiarze. Pościel dla dzieci 100×160 będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla większego niemowlaka, jak i dla dziecka kilkuletniego. W ten sposób możemy zaoszczędzić, gdyż kupujemy tą rzecz raz, bez wymieniania jej na większy rozmiar.

Pościele dla dzieci możemy wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Tak naprawdę wszystko zależy od tego w jakim stylu urządzamy pokój dla malucha. Możemy kupić pościel zarówno w stonowanych kolorach jak i wielokolorową. Warto jednak pamiętać, że im mniej wzorów na pościeli tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kolory wyblakną po jakimś czasie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Maty fitness o uniwersalnym zastosowaniu

Kupujemy projekt domu – sprawdź, co to jest kosztorys inwestorski?