in

Kiedy warto skorzystać z gotowego projektu domu?

projekt domu

Własny dom, nawet gdy nie jest bardzo duży, to dla większości znacznie lepsza opcja od mieszkania w bloku. Dom to prywatny ogród oraz możliwość zaprojektowania wnętrza według własnych upodobań, wystarczy swoje pomysły przekazać architektowi. A może prościej kupić od razu gotowy projekt domu?

Jakie są zalety gotowego projektu?

Najbardziej oczywisty plus to fakt, że gotowy projekt można mieć od ręki. Wystarczy wejść na przykład na projektyzwizja.pl, znaleźć dom, który najbardziej się podoba, i wysłać zamówienie – projekt jest wysyłany do klienta w przeciągu kilku dni i już można przejść do kolejnego etapu realizacji inwestycji. Do planów dołączona jest pełna specyfikacja techniczna, a w razie potrzeby architekt może w pewnym zakresie projekt zmodyfikować, na przykład zmieniając lekko rozkład pomieszczeń na poddaszu.

Co z oryginalnością domu? Inwestorom często zależy na tym, by ich dom nie przypominał innych budynków, więc skoro jakiś projekt jest dostępny dla wszystkich, wydaje się to niemożliwe. W rzeczywistości jednak, oferta gotowych projektów jest naprawdę bardzo szeroka i trzeba mieć wyjątkowego pecha, by trafić na sąsiada, który zdecydował się zbudować dokładnie taki sam dom.

Jak dopasować projekt do oczekiwań domowników?

W tak bogatej ofercie gotowych projektów można całkiem łatwo znaleźć dom odpowiadający potrzebom przyszłych domowników. Wiele biur projektowych przygotowuje nawet wizualizacje 3D, dzięki czemu można obejrzeć nie tylko rzuty pięter, ale i trójwymiarową bryłę domu oraz proponowane wykończenie wnętrz. Wśród gotowych projektów są domy piętrowe, parterowe i z poddaszem, z garażem i bez, podpiwniczone albo bez piwnicy, w dowolnym stylu architektonicznym, prócz tego można projekty dopasować do wielkości działki, jej kształtu oraz usytuowania względem stron świata.

Kiedy warto wybrać projekt od architekta?

Projekt na zamówienie jest droższy i czeka się na niego przynajmniej kilka tygodni. Ta opcja sprawdza się jednak, gdy działka jest bardzo specyficzna i ciężko dopasować do niej gotowe plany lub ma się w głowie pomysł na oryginalny budynek o nietypowej bryle. Może być też problem ze znalezieniem gotowego projektu domu wykorzystującego bardzo zaawansowane, nowoczesne technologie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wnetrze lazienki

10 najczęściej popełnianych błędów podczas urządzania łazienki

listwy przypodlogowe

Do czego wykorzystuje się listwy drewniane?