in

Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

W wielu codziennych sytuacjach zachodzi potrzeba skorzystania z usług rzeczoznawcy majątkowego. Czasami jest to regulowane przez prawo, a czasami decydujemy się na to ze względu na swoje potrzeby. Wszystko po to, aby trafnie oszacować wartość nieruchomości, czy też zwiększyć swoją skuteczność w procesie ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela. Sprawdź, w jakich sytuacjach rzeczoznawca nieruchomości może okazać się nieocenionym wsparciem i warto skorzystać z jego usług.

Wycena nieruchomości przy zakupie kredytowanym 

Obecnie wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę najczęściej ma miejsce w przypadku zakupu domu lub mieszkania na kredyt. Uzyskanie specjalistycznej wyceny jest niezbędne w procesie ubiegania się o kredyt w banku. To m.in. na tej podstawie ustalana jest zdolność kredytowa klienta w kontekście zakupu konkretnej nieruchomości. W tym wypadku wycena mieszkania lub domu następuje na zlecenie kredytobiorcy, lub banku. Pełni ważną rolę w obszarze wyznaczania wysokości kredytu, jego kosztów, a także analizy ryzyka kredytowego banku. 

Transakcja kupna lub sprzedaży nieruchomości

Z usług rzeczoznawcy majątkowego warto skorzystać także przy okazji kupna lub sprzedaży nieruchomości. Wycena domu lub mieszkania przygotowana jest po to, aby trafnie określić jego wartość. To informacje cenne zarówno z punktu widzenia kupującego, jak i sprzedającego. Wszystko po to, aby kupując nieruchomość nie przepłacić, a sprzedając na niej nie stracić. Wykonanie aparatu szacunkowego dotyczącego danej nieruchomości może zlecić każda ze stron transakcji. 

Zakup polisy ubezpieczeniowej i ubieganie się o odszkodowanie

Wycena domów i mieszkań jest niezbędna podczas zakupu polisy ubezpieczeniowej. Wiele firm ubezpieczeniowych wymaga przedstawienia wyliczeń specjalisty. Ma to wpływ na trafne wyliczenie wysokości sumy ubezpieczenia, a także składek płaconych przez klienta. Z usług rzeczoznawcy majątkowego korzysta się również podczas określania wartości nieruchomości przy ubieganiu się o odszkodowanie od ubezpieczyciela. 

Inne sytuacje

Tak naprawdę profesjonalna wycena nieruchomości wskazana jest także w wielu innych sytuacjach. Przeprowadza się ją m.in. przy wielu sprawach majątkowych i spadkowych. Wymagana jest m.in. w postępowaniu sądowym, jeżeli jego przedmiotem jest nieruchomość. To wszystko sprawia, że w wielu codziennych sytuacjach powinniśmy lub nawet musimy skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego. Warto wybrać go mądrze i postawić na sprawdzonego specjalistę. 

Rzeczoznawca majątkowy z Lublina

Rzeczoznawca Majątkowy Paweł Piechota to wysokiej klasy specjalista z Lublina, który na co dzień specjalizuje się w określaniu wartości różnego rodzaju nieruchomości. Posiada doświadczenie w wykonywaniu szacunków dla: domów, mieszkań, gruntów rolnych, czy też działek budowlanych.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie sandały damskie na wiosnę?

Co oznacza wygodny materac?