in

Kiedy warto zamówić usługę czyszczenia tapicerowanych mebli?

Kanapy, narożniki, siedzenia w samochodzie i inne meble tapicerowane to powierzchnie, które ciężko uchronić przed zabrudzeniami. Kiedy warto zabrać się za ich czyszczenie i w jaki sposób to zrobić ??

Kiedy klienci zamawiają usługę czyszczenia tapicerowanych mebli?

Usługi czyszczenia tapicerowanych mebli cieszą się ogromną popularnością. Do grona klientów oprócz osób indywidualnych dołączają hotele, restauracje, puby, instytucje publiczne i inne placówki.

Z jakich powodów klienci zamawiają czyszczenie tapicerek?

Pierwszą grupą klientów jest ta, która wprowadza się do wynajmowanego mieszkania i chcę wyczyścić tapicerki meblowe po poprzednich lokatorach. Druga grupa osób to te, które czyszczenie mebli zamawiają przy przeprowadzce z mieszkania do nowego domu lub nowo kupionego większego mieszkania. Trzecia grupa osób które dzwonią i szukają usług prania tapicerek to właściciele mieszkań pod wynajem. Oni okresowo przy zmianie lokatorów muszą po poprzednikach po prostu posprzątać, aby przekazać następcom schludne mieszkanie. Nie ukrywamy, iż jest to część klientów, których tapicerki są z reguły w najgorszym stanie wizualnym i higienicznym.

Psy, koty, króliki i inne zwierzaki umieją zrobić niemiłą „niespodziankę” na kanapie, sofie, czy narożniku. Dzięki nowoczesnym zneutralizować można nie tylko brud, ale i nieprzyjemne zapachy.

Często zdarza się, iż tapicerka meblowa lub samochodowa została zabrudzona przez dzieci, które wylewają soki, herbatę, zanieczyszczają meble czekoladą i innymi słodyczami. Problematyczne staje się dla rodzica także usunięcie wylanej zupy, czy obiadu. Aby wyczyścić tapicerkę meblową po takich poczynaniach dzieci oczywiście można dzwonić firmy, która pomoże pozbyć się problemu zapachu i plam moczu dzieci.

Jakie meble tapicerowane można czyścić ekstrakcją?

Coraz większa popularność czyszczenia tapicerek metodą ekstrakcyjną sprawia, iż firm świadczących takie usługi przybywa. Dodatkowo dzięki mediom społecznościowym rośnie świadomość klientów, z których ogromna część nie zdaje sobie sprawy, iż są sposoby inne niż domowe i dające o wiele lepsze efekty na usuwanie zabrudzeń z mebli tapicerowanych.

Hasła po których klienci szukają firm czyszczących meble tapicerowane jest wiele. Najczęściej chcą znaleźć firmę świadczącą takie usługi osoby zainteresowane takimi usługami wpisują:

 • czyszczenie tapicerek meblowych,
 • czyszczenie tapicerek,
 • pranie tapicerki samochodowej,
 • czyszczenie sofy, kanapy, wersalki lub czyszczenie narożnika,
 • czyszczenie tapicerowanych mebli,
 • inne hasła kojarzące się z doprowadzaniem pokryć tapicerskich do ładu

Jest spora część osób, które szukają usług tego typu w niskich cenach dopisując do fraz głównych słowa „tanio” lub „cena”. Nie ma się niestety co oszukiwać. Żadna firma nie wyczyści kapany w kwocie 50-100zł w solidny i profesjonalny sposób, gdyż najczęściej jest to zadanie dosyć czasochłonne i wymagające odkurzacza ekstrakcyjnego i sprawdzonych środków chemicznych.

Z jaką częstotliwością czyścić meblowe tapicerki?

Regularnie usuwane zabrudzenia nie ingerują na stałe w materiał, zatem usuwanie takich stosunkowo świeżych plam i zabrudzeń najczęściej nie wiąże się z wielkim problemem. Z drugiej strony dbając o portfel klienta i zachowując zdrowy rozsądek, gdyby klienci zamawiali usługę prania tapicerek meblowych bądź samochodowych raz na 6-18 miesięcy (w zależności od intensywności ich użytkowania), to byłby to optymalny kompromis pomiędzy zbalansowaniem domowego budżetu a zachowaniem higieny w domu, mieszkaniu, samochodzie.

Usługi nietypowe i ponadprogramowe w zakresie prania tapicerek

Cóż, często klienci zaskakują nietypowymi pytaniami. Oto niektóre z nich:

 • „Dzień dobry, mieszkamy w centrum Krakowa, czy mogą Państwo usunąć tylko plamę, która rozlała się na jednej z części kapany ?”
 • ODPOWIEDŹ: „Tak jak najbardziej możemy usunąć zabrudzenie z fragmentu kanapy, ale po pierwsze wyczyszczona część materiału będzie wyróżniać się od pozostałej, po drugie minimalny koszt usługi czyszczenia tapicerki meblowej na terenie Krakowa z dojazdem to 130zł, zatem lepiej dopłacić symboliczną kwotę i usunąć plamę oraz wyczyścić kompleksowo całą kanapę, aby kolejnymi miesiącami cieszyć się z czystego mebla

Ciężko usuwalne zabrudzenia

 • „Czy usuwają Państwo zabrudzenia z pisaka, długopisu, tuszu ?”
 • Jak najbardziej, posiadamy specjalne środki chemiczne przy pomocy których jesteśmy w stanie usunąć długopis, atrament ,gumę do żucia i inne nieczystości, właściwie stało się to pewną usługą standardową.

Zwierzaki i ich niespodzianki

 • „Kot posiusiał kanapę, nie możemy wytrzymać nieprzyjemnego zapachu, da się go usunąć ? „
 • Oczywiście ! Do takich „niespodzianek” używamy specjalistycznych neutralizatorów moczu, neutralizatorów zapachu i środków chemicznych, które nadają przyjemny zapach tapicerce.

Temperatura a czas schnięcia tapicerki

O ile zwiększone zainteresowanie praniem tapicerki samochodowej na wiosnę jest logicznie uzasadnione (w niskiej temperaturze proces schnięcia może być stosunkowo długi), o tyle co do czyszczenia tapicerki meblowej , bez obaw można zamawiać taką usługę także zimą. Nasze mieszkania, czy też domy są przecież ogrzewane, a temperatura utrzymująca się na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza gwarantuje przyzwoity czas schnięcia.

Zatem, jeśli przydarzył Wam się wypadek w postaci wylanej kawy, kanapy zabrudzonej błotem przez psa lub inne zdarzenie, które spowodowało, że Wasza kanapa, narożnik, wersalka, czy fotel źle wyglądają, zapraszamy do korzystania z usług czyszczenia mebli tapicerowanych także zimą. Dzięki odkurzaczom ekstrakcyjnym firmy Karcher z tapicerki zostanie usunięta maksymalna ilość wody służącej do wypłukiwania brudu. Także w przypadku prania tapicerki samochodowej w niskiej temperaturze jest wyjście, aby wysuszyć ją szybciej. Pierwszy (może niezbyt ekologiczny) to uruchomienie na czas 1-2 godzin klimatyzacji na maksymalną temperaturę. Drugi to kilkugodzinne odwiedzimy w ciepłym miejscu (na przykład podziemnym garażu centrum handlowego).

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Mini półki wiszące – 2 pomysły na aranżację ściany

Czy klimatyzacja w mieszkaniu jest droga?