in

Księgowość i kadry

Outsourcing księgowości i spraw kadrowych może znacznie podnieść efektywność firmy. Wszystko dlatego, że niejednokrotnie z finansowego punktu widzenia nie opłaca się zatrudniać na etat specjalistów od finansów, czy spraw HR. O wiele taniej wychodzi zlecenie tego specjalistom z zewnątrz. Na rynku działają biura rachunkowe, którym można powierzyć swoją księgowość i kadry. O tym, co wchodzi w zakres ich usług, jest poniższy tekst.

Obsługa kadrowa dla firm

Biuro rachunkowe Kraków może zająć się sprawami, które dotyczą pracowników: rozliczaniem czasu pracy, obliczaniem wynagrodzeń i przygotowywaniem odpowiednich dokumentów z tym związanych.

Ponadto pracownikom biura można powierzyć dbanie o inne sprawy pracownicze, takie jak:
– aktualność badań lekarskich
– szkolenia pracownicze (obowiązkowe i dodatkowe)
– uprawnienia (ważność uprawnień, procedury związanie z ich odnawianiem)
– rozliczenia związane z korzystaniem ze służbowych aut

Sprawy księgowe

Głównym zadaniem zlecanym w biurze rachunkowym jest kompleksowa księgowość Kraków. W zależności od tego, jaki sposób opodatkowania obowiązuje w firmie, księgowa rozlicza wszystkie dostarczone faktury. Ponadto pilnuje terminów, w których należy złożyć dokumenty do urzędu skarbowego lub celnego oraz zapłacić stosowny podatek.

Biura rachunkowe zajmują się m.in.:
– prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów
– przygotowaniem sprawozdań finansowych i bilansów
– sporządzaniem deklaracji do US oraz ZUS

Wsparcie dla przedsiębiorcy

W dobrym biurze rachunkowym w Krakowie każdy przedsiębiorca może liczyć na fachowe doradztwo swojej księgowej. Jej rola nie ogranicza się bowiem jedynie do prowadzenia bieżących spraw finansowych, czy kadrowych. Może także pomóc w zakresie uzyskania kredytu, czy dotacji. Ponadto, jeśli to tylko możliwe, postara się zoptymalizować podatki w firmie, by przedsiębiorca mógł rozliczać się w najkorzystniejszy dla siebie sposób.

Biuro rachunkowe może także reprezentować klienta przed organami podatkowymi. Dla biznesmenów, którzy nie są specjalistami od finansów, pomoc w sytuacji kontroli skarbowej, czy wezwania do złożenia wyjaśnień może być bardzo cenna.

Co wyróżnia pracowników dobrego biura rachunkowego?

Doradca podatkowy, księgowa, czy kadrowa to osoby, które mają dostęp do najważniejszych firmowych informacji. Obowiązuje ich pełna dyskrecja. Jednocześnie powinni być empatyczni i wrażliwi na potrzeby klienta, a przy tym skłonni do przejmowania inicjatywy, gdy ktoś potrzebuje konkretnej porady.

Praca w branży finansowej wymaga stałego podnoszenia kompetencji. Dlatego warto korzystać z pomocy biura, które inwestuje w swoich pracowników. Przed podpisaniem umowy można sprawdzić, czy uczestniczą w szkoleniach oraz zdobywają certyfikaty podnoszące ich kompetencje zawodowe.

Z uwagi na to, że przepisy podatkowe często się zmieniają, warto swoje finanse powierzyć profesjonalistom. Właściciel firmy samodzielnie może nie być w stanie śledzić wszystkich zmian na bieżąco. Dobre biuro rachunkowe Kraków stale szkoli swoich pracowników ze zmian w prawie podatkowym. To gwarancja fachowej i rzetelnej obsługi.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Perfumy Azarro Chrome

Pozycjonowanie stron – lepsza pozycja w Google