in

Kurs językowy online. Kto na tym skorzysta?

Kursy językowe przez Internet to oferta skierowana do różnych grup wiekowych i osób o różnym stopniu zaawansowania. Jednak nie każdy będzie w stanie uczyć się w ten sposób. Jedni nie będą dość zmotywowani, drugich nauka zdalna będzie rozpraszać. Kto więc skorzysta, wybierając kurs językowy online? Dla kogo przeznaczone są takie metody szkolenia? Zobacz!

Kurs językowy online – jakie ma zalety?

W szkołach językowych zajęcia prowadzone są stacjonarnie, zdalnie, a czasem nawet hybrydowo. Każda z tych form ma swoje zalety. Jednak nie ma najmniejszej wątpliwości, że kurs językowy online to świetny wybór, gdy zależy Ci na czasie. Nie musisz go tracić na dojazdy do szkoły. Nie martwisz się o miejsce parkingowe ani o to, czy nie spóźnisz się na zajęcia, bo znowu uciekł Ci autobus. Przy okazji zaoszczędzisz też na dojazdach. Ale to nie jedyne plusy kształcenia zdalnego.

Kurs językowy online to innowacyjne metody nauczania i zajęcia prowadzone przez doświadczonych lektorów, które zresztą odbywają się w kameralnych grupach. Są dynamiczne, interesujące i umożliwiają pracę indywidualną oraz grupową. Nauka online pomaga uczyć się szybciej i efektywniej. Skupia się bowiem na indywidualnych osiągnięciach ucznia, a komunikacja z nauczycielem jest po prostu łatwiejsza. Asynchroniczne komunikatory, platformy szkoleniowe oraz poczta e-mailowa pozwalają na zadawanie pytań w dowolnym momencie nauki.

Dla kogo kurs językowy online?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na nauce zdalnej na pewno skorzystają te osoby, które są zdeterminowane, by uczuć się samodzielnie, a jednocześnie cenią swój czas i nie chcą go trwonić na dojazdy do szkoły.

Nauka online sprawdzi się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i zaawansowanych. Lekcje odbywają się w grupach o różnych stopniu trudności. Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę języka obcego, będzie Ci łatwiej w grupie, gdzie wszyscy jesteście na tym samym poziomie.

Takie zajęcia będą też doskonałe, jeśli masz bardzo elastyczny grafik. Możesz się na nie zapisać w tym samym czasie, gdy Twoje dziecko będzie miało zajęcia sportowe. Zamiast bezproduktywnie czekać w samochodzie, możesz połączyć się online i konwersować z innymi.

Zajęcia online przypadną do gustu również pracownikom jednej firmy. Jeśli chcesz wysłać grupę osób na język angielski czy niemiecki, zapisując ich na zajęcia online, nie zdezorganizujesz ich życia prywatnego. Najlepiej wybierz godziny, w których zwykle pracują, by każdy z nich mógł się kształcić w tym czasie.

Zdalny kurs językowy to także świetne rozwiązanie dla uczniów w każdym wieku. Nie będą musieli tracić czasu na dojazdy, więc po skończonym kursie będą mogli spotkać się z przyjaciółmi lub oddać się ulubionym zajęciom.

Jaką szkołę językową wybrać?

Przede wszystkim taką, która pozwoli na naturalną, swobodną naukę języka. Nie wszystkie zajęcia online prowadzone są w ten sam sposób. Wybierz szkołę z doświadczonymi lektorami i native speakerami. Rozwijanie kompetencji językowych u ich boku będzie proste.

Ważne, by w szkole zajęcia były organizowane w małych grupach. Tak jest na przykład we wrocławskiej szkole językowej GERelis. Tutorzy pracują tam na podstawie autorskiej metody zakładającej, że najważniejszy jest rozwój kompetencji werbalnych. Nie używają podręczników, a skupiają się na obcowaniu kursantów z żywym językiem. W praktyce oznacza to dużo mówienia, mało teorii oraz masę gier i zabaw językowych. Te metody mają za zadanie pokonanie bariery językowej, która naturalnie pojawia się u osób uczących się języków obcych.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jakie korzyści może przynieść Ci inteligentny dom? Sprawdź!

szkolenia

Co oferuje centrum szkoleniowe kosmetologii medycznej?