in

Laser diodowy vs IPL – co wybrać?

Obecnie na rynku, można spotkać różne rodzaje laserów, które są stosowane do zabiegów epilacji laserowej. Między innymi wyróżnia się: laser rubinowy, aleksandrytowy, diodowy oraz neodymowo – jagowy. Można również spotkać się z urządzeniem IPL, które jest zwane laserem, jednak tak naprawdę laserem nie jest. W poniższym artykule porównamy działanie urządzenia IPL z stosowanym w naszym salonie laserem diodowym MedioStar NextPro. Przedstawimy charakterystykę działania obu urządzeń oraz porównamy efekty jakie można uzyskać korzystając z zabiegów przy użyciu tych urządzeń.

Depilacja laserowa IPL ( Intense Pulsed Light)

Depilację światłem, inaczej fotodepilacja Wrocławmożna wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym jak i domowym zaciszu. Depilacja przy użyciu IPL wykorzystuje metodę selektywnej fototermolizy, która ma za zadanie uszkodzić komórki, odpowiedzialne za wzrost włosa oraz jego degradację poprzez podniesienie temperatury. Niestety, tak się jednak nie dzieje, fotodepilacja nie uszkadza trwale mieszków włosowych, a jedynie je usypia. Dzieje się tak ponieważ urządzenie IPL wysyła szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, które nie tylko są absorbowane przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, ale także poprzez otaczające tkanki. Wiązka światła nie jest na tyle precyzyjna jak w przypadku epilacji laserowej laserem medycznym. Faktem jest, że po wykonaniu serii zabiegowej, włoski zostają uśpione i wolniej odrastają oraz stają się słabsze, jednak po czasie zaczynają być widocznie. Nie jest to zatem metoda trwałej epilacji, ale na pewno ma działanie dłuższe niż w przypadku depilacji woskiem, maszynką do golenia.

Epilacja laserowa laserem diodowym – Mediostar NextPro

Depilacja laserowa Wrocław laserem diodowym to metoda trwałej redukcji owłosienia na ciele. Wykorzystuje metodę selektywnej fototermolizy, która emituje wiązka światła, która jest spójna oraz monochromatyczna, czyli o ściśle określonej częstotliwości – długości fali. Laser diodowy MedioStar NextPro dysponuje dwiema długościami fali 810nm oraz 940nm. Fala o długości 810nm jest stosowana do epilacji laserowej, natomiast druga 940nm do zamykania naczynek. Wiązka światła laserowa jest więc bardziej precyzyjna w porównaniu do urządzenia IPL, dlatego trwałe uszkadza komórki odpowiedziane za porost włosów na naszym ciele, absorbując melaninę zawartą w mieszku włosowym, tym samym nie rozgrzewając tkanek okalających. W przypadku epilacji laserowej laserem diodowym włoski już po pierwszym zabiegu redukują sie do 30%, wolniej rosną oraz są słabsze od pierwotnych. Należy jednak odbyć określoną liczbę zabiegów, aby cieszyć się delikatna, gładka skóra pozbawioną włosków. Po wykonaniu serii zabiegowej, aby utrzymać efekt na lata, należy wykonywać zabiegi przypominające, ponieważ włoski mogą odrastać, ale nowe, nie te które zostały wcześniej uszkodzone.

Podsumowując, co wybrać depilację IPL czy laserem diodowym?

Wszystko zależy o tego jaki efekt chcemy uzyskać, na pewno powyższe informację, wyprowadzą czytelnika z błędnych informacji, które do tej pory może były przedstawione jako fakty i uniknąć pewnych rozczarowaniem efektem jakiego oczekiwaliśmy. Depilacja laserowa IPL daje efekty tymczasowe, może być jednak cenowo zachęcająca. Epilacja laserowa laserem diodowym, mimo wyższej ceny, trwale uszkadza mieszki włosowe, ma zatem działanie długotrwałe.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Pozycjonowanie stron – lepsza pozycja w Google

Rozmiar Materaca a Jakość Snu: Przegląd Materaców od 90×200 do 180×200