in

Ledy do biura i do kuchni

oświetlenie led ledy

Oświetlenie led stało się poniekąd elementem wystroju wnętrz. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę mnogość możliwości i fakt, że światło w dużym stopniu odpowiada za klimat panujący w danym pomieszczeniu. Z tego rodzaju oświetlenia korzysta obecnie przeszło pięćdziesiąt procent społeczeństwa. Za taki stan rzeczy odpowiada fakt, że możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy i wyrządzać znacznie mniejszą krzywdę naszej planecie. Żarówki ledowe nie generują takiego ciepła jak odpowiedniki tradycyjne, co powoduje, że mogą być z powodzeniem stosowane w chłodniach i miejscach wymagających określonych warunków temperaturowych. Nie potrzebują czas nagrzewania, bo zaraz po włączeniu emitują maksymalny poziom światła, a przede wszystkim cieszą się bardzo długą żywotnością. W jakich przypadkach warto pomyśleć o takim oświetleniu i dlaczego taśmy led podbijają rynek oświetleniowy?

Wnętrza biurowe 

Przyjęło się przekonanie, że w przestrzeniach biurowych powinno gościć światło jak najbardziej zbliżone do światła dziennego. Powinno być na tyle intensywne, by warunki pracy były komfortowe i jednocześnie nie powinno wpływać źle na pracowników. Praca w biurze jest wymagająca, dlatego jakość światła ma pierwszorzędne znaczenie w takich sytuacjach. Urządzając biuro trzeba wziąć pod uwagę tak naprawdę dwie kwestie – oświetlenie ogóle oraz oświetlenie miejscowe. W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze światłem, które powinno obejmować całą przestrzeń, wypełniając je przyjazną jasnością umożliwiającą funkcjonowanie na całej powierzchni biura. Drugi rodzaj oświetlenia, miejscowy, powinien skupiać się na poszczególnych miejscach pracy, w których źródło światła będzie miało wpływ na jakość wykonywanej pracy. Nie sposób wyobrazić sobie biurka i stosu ważnych dokumentów bez miejscowego źródła światła, które zapewni komfort pracy. Liczy się również natężenie światła, które w miejscach przeznaczonych do pisania lub czytania powinno wynosić nie mniej niż 500 lx. Warto również zainwestować w takie żarówki, które doskonale odwzorowują barwy i nie wpływają na naszą percepcję w tej materii. Największą popularnością cieszy się barwa neutralna 4000-4500K.

Czy warto inwestować w taśmy ledowe? 

Taśmy ledowe to doskonały motyw dekoracyjny, dzięki któremu będziemy mogli wyeksponować poszczególne elementy wystroju wnętrza. To przede wszystkim niewielka inwestycja finansowa, która jednocześnie znacząco zmienia oblicze każdego pomieszczenia. Kiedy można zastosować? Sporym zainteresowaniem cieszą się taśmy umieszczane w mniej widocznych miejscach, np. tuż za meblami lub w niewidocznych wnękach. Umieszczanie taśm w takich miejscach pozwala uzyskać efekt rozświetlenia i jest fantastyczną ozdobą, ale również funkcjonalnym dodatkiem. Przekonują się o tym osoby umieszczające taśmy ledowe tuż nad przestrzenią w kuchni przeznaczoną do przygotowywania posiłków. Tego rodzaju taśma w takim miejscu będzie doskonałym dodatkowym źródłem światła. Doświetlni miejsce robocze i jednocześnie zapewni wnętrzu nowoczesny wygląd.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
maszyny rolnicze

TOP 3 najpopularniejszych producentów maszyn rolniczych

pościel niemowlęca

Wyprawka tekstylna dla dziecka