in

Odpluskwianie Warszawa – komu i kiedy jest to potrzebne?

Pluskwy są jednymi z najbardziej odrażających owadów, pasożytujących na ciele człowieka. Pluskwa domowa żywi się ludzką krwią i niestety bardzo łatwo można ją sprowadzić do swojego domu. Dzieje się to niezależnie do tego, czy przestrzegamy w nim higieny i czystości, czy panuje brud i nieporządek. W jaki sposób można sprowadzić pluskwy do domu? Najczęściej dzieje się to wtedy, kiedy nocujemy poza domem lub często podróżujemy pociągiem, lub autobusem. Pluskwy znajdują schronienie w trudno dostępnych miejscach łóżek, materaców i obić tapicerskich. Kiedy pluskwy wyczują ciepło i zapach człowieka, przenoszą się na niego i powodują ukłucia, przez które wysysają krew. Sam moment ugryzienia najczęściej jest niezauważony przez człowieka, ponieważ pluskwa domowa w swojej ślinie ma naturalny środek znieczulający. Po nasyceniu się krwią pluskwy ponownie udają się do swojej kryjówki. Przebywając na człowieku lub w jego bagażu albo odzieży, w bardzo prosty sposób mogą przemieszczać się na duże odległości.

Czy pluskwa domowa jest groźna?

Niestety tak. Firmy oferujące zwalczanie pluskiew bardzo często informują o przypadkach, w których owady te są odpowiedzialne za poważne choroby. To jednak nie wszystko. Niemal każde ogryzieniem przez pluskwę może powodować wystąpienie większej lub mniejszej reakcji alergicznej. Obecność pluskiew w domu niemal zawsze oznacza poważne problemy, które rozwiązać może profesjonalne odpluskwianie Warszawa. Zanim jednak przejdziemy do dalszej części artykułu i napiszemy, w jaki sposób przeprowadza się usuwanie pluskiew, dowiedzmy się jakie konsekwencje może mieć ich obecność w domu.

Masz w domu pluskwy? Sprawdź, czym to grozi!

  • Ukąszenia. Pluskwy domowe karmią się krwią ludzi i zwierząt. Ukąszenia mogą powodować swędzenie, zaczerwienienie i obrzęk. W niektórych przypadkach osoby mogą mieć silne reakcje alergiczne na ukąszenia. Samo ugryzienie pluskwy jest bezbolesne.
  • Stres. Wiedza, że w domu są pluskwy, może prowadzić do znacznego stresu i lęku.
  • Trudność w zwalczaniu. Pluskwy są trudne do wyeliminowania. Wymagają skoordynowanego podejścia. Najlepszą znaną i skuteczną metodą na zwalczanie pluskiew Warszawa jest ich dezynsekcja. Pluskwy bardzo szybko się rozmnażają, zatem zabieg ten musi być wykonany kilkukrotnie.
  • Ryzyko rozprzestrzeniania. Jeśli samice pluskiew nie zostaną szybko wyeliminowane, owady te mogą rozprzestrzeniać się na inne obszary w domu lub nawet do mieszkań sąsiadów.
  • Zniszczenie mienia. Zwalczanie pluskiew domowych, a szczególnie ich dużych infestacji, może się wiązać z wyrzucaniem zainfekowanych nimi mebli lub pościeli. To z kolei prowadzić może do dodatkowych kosztów.

Dezynsekcja pluskwy — komu może to pomóc?

Komu najbardziej może zagrażać plaga pluskiew domowych? Pomijając wszelkiego rodzaju obiekty turystyczne i noclegowe, pluskwy mogą występować także w środkach lokomocji, szczególnie jeżeli są w nich tapicerowane fotele i kanapy. Także osoby, które często zapraszają do siebie gości na noc, a także sami nocują poza domem, są w większym stopniu narażeni na kontakt z pluskwami. Czy można tego uniknąć, nie rezygnując z podróżowania? Tak, wystarczy przestrzegać tych zaleceń.

  • Po powrocie do domu z podróży należy od razu wyprać całą swoją odzież podróżną, a torby pozostawić na kilka dni poza domem.
  • Należy regularnie odkurzać materace, obicia, łóżka i tapicerowane meble. W zwalczaniu pluskwy domowej bardzo pomagają parownice.
  • Obserwuj swoje ciało. Pluskwa zdecydowanie unika światła i najczęściej do ukąszeń przez te owady dochodzi nocą, kiedy śpimy. Widoczne na prześcieradle ślady krwi oraz czerwone plamy na skórze wskazują, że dorosłe osobniki spowodowały ugryzienia.

Jak rozpoznać obecność pluskwy w domu?

Oprócz widocznych na ciele charakterystycznych śladów po ugryzieniach przez pluskwę, na ich obecność wskazywać też może zapach. Żywiące się krwią pluskwy wydzielają nieprzyjemny, nieco słodkawy odór, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Sygnałem do tego, że trzeba zwalczać pluskwy, są ich wylinki, ślady odchodów oraz martwe osobniki. Śladów tych należy szukać w trudno dostępnych miejscach, takich jak zakamarki łóżek, przestrzenie pod i za listwami przypodłogowymi, a także miejsca pod tapetami. Co trzeba zrobić, aby definitywnie rozwiązać problem pluskiew?

Jak odbywa się zwalczanie pluskiew?

Dezynsekcja pluskwy Warszawa to czynność, która powinna być wykonana przez profesjonalną firmę z dużym doświadczeniem. Jedna z najskuteczniejszych metod, aby definitywnie zwalczyć pluskwy w mieszkaniu to zamgławianie ULV. Metoda ta polega na rozpyleniu w pomieszczeniach specjalnych środków owadobójczych, na które pluskwy są wrażliwe. Metoda ta daje pewność, że preparat dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc, czyli właśnie tam, gdzie pluskwy zakładają swoje gniazda i składają perłowe jaja. Pamiętajmy o tym, że nie tylko dorosłe pluskwy są zagrożeniem, ale również ich jaja i nimfy, które po pewnym czasie mogą przeobrazić się w osobniki dorosłe. Nasza firma działa na całym terenie Warszawy, a także w sąsiednich miejscowościach. Działamy kompleksowo, w tym pomagamy przygotować mieszkanie, zanim rozpoczniemy w nim działanie owadobójcze.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak działa pompa ciepła split i dlaczego warto ją wybrać?

Myjka ciśnieniowa spalinowa – moc, mobilność i wszechstronność