in

Rama na koszulkę – jak oprawić koszulkę piłkarską?

Fani piłki nożnej kolekcjonują wiele gadżetów związanych z ukochaną drużyną. Koszulka piłkarska to nie tylko część garderoby, ale także wspaniała pamiątka przywołująca wspomnienia i emocje związane z meczem. Warto umieścić ją w specjalnej ramce i zawiesić w mieszkaniu, zamiast trzymać ukrytą w szafie. Zanim zamówimy ramę na koszulkę, warto sprawdzić jaka oprawa jest najlepsza i jak sprawnie zamontować w niej posiadany T-shirt.

Dlaczego warto oprawiać koszulki piłkarskie?

Koszulki piłkarskie mogą wiązać się z osobistymi wspomnieniami związanymi z konkretnym meczem, ale mogą też być cennym trofeum kibica – zwłaszcza jeżeli posiadasz koszulkę z autografem znanego piłkarza. Takie T-shirty nie mogą leżeć zakopane w szafie – warto je wyeksponować zawieszając na ścianie! Nie jest to tylko kwestia dumy, ale też praktycznego podejścia do przechowywania cennej pamiątki. Oprawa koszulek jest prosta i niezbyt kosztowna, a dzięki niej Twoja ukochana koszulka zostanie zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (np. kurzem, wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi lub molami) i na pewno wzbudzi zainteresowanie innych fanów sportu, którzy odwiedzają twój dom.

Koszulki piłkarskie są ciekawym elementem wystroju wielu wnętrz – sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w biurze, pubie i restauracji. Przyciągają wzrok i są powodem do ciekawych dyskusji o sporcie.

Wybór odpowiedniej ramy na koszulkę

Rama na koszulkę powinna być dostosowana do rozmiaru T-shirtu, który ma się w niej znaleźć. Jeżeli posiadasz podkoszulkę w rozmiarze dziecięcym, to dobrym wyborem będzie rama w małym rozmiarze, najlepiej z dodatkową wkładką lub passe partout, które pomogą utrzymać T-shirt we właściwym miejscu. Dla koszulek w dużym rozmiarze należy wybrać odpowiednio dużą ramę, tak aby koszulka nie była w niej stłoczona, ale miała przestrzeń i mogła prezentować się w całej okazałości. Istotna jest też grubość ramy – zbyt wąska spowoduje przyciśnięcie materiału do szyby, co nie jest najlepszym efektem wizualnym.

Materiał, z którego jest zrobiona rama na koszulkę piłkarską, powinien być wytrzymały i dobrze się prezentować. Świetnym wyborem będzie rama aluminiowa, która spełnia powyższe wymogi, a dodatkowo jest lekka i łatwa w montażu. Takie oprawy są dostępne w różnych kolorach (m.in. srebrnym, złotym, czarnym, brązowym, białym) więc z łatwością można wybrać taką, która dobrze skomponuje się z wnętrzem mieszkania. Specjalistyczne sklepy produkujące ramy, oferują możliwość spersonalizowania zamawianej oprawy (można zamówić dowolny rozmiar i kolor ramy).

Ramy aluminiowe są sprzedawane w zestawie z szybką ze:

  • zwykłego szkła float,
  • plexi (zwykłym lub bezbarwnym),
  • plexi antyrefleksyjnej (które zapobiega odbijaniu światła).

Dla zapewnienia lekkości konstrukcji warto zdecydować się na plexi. Wtedy do zamontowanie oprawionej koszulki wystarczy specjalna taśma mocująca lub zwykłe wkręty. Tył ramki zrobiony z płyty HDF ma grubość 3 mm i umieszczony jest w nim mały lub duży wieszak, na którym zawiśnie oprawiony T-shirt.

Samodzielne oprawianie koszulki

Koszulkę przed umieszczeniem w ramie należy wyprasować, a następnie przymocować do tylnej płyty za pomocą specjalnej taśmy, kleju lub szpilek.

Innym (bardziej pracochłonnym), ale dającym świetne rezultaty sposobem, jest naciągnięcie koszulki na elastycznym wypełniaczu, a dopiero następnie umocowanie jej w ramie. W tym celu potrzebujemy sztywnego materiału (np. grubej tektury), na którym odrysujemy kształt swojej koszulki powiększony o 1-2 cm. Na tak przygotowany szablon naciągamy koszulkę i przyklejamy lub przypinamy do tylnej ściany ramy.

Koszulka piłkarska oprawiona w estetycznej i solidnej ramie to wspaniałe trofeum, które możemy podziwiać każdego dnia. W Internecie znajdziemy wiele sklepów specjalizujących się sprzedażą ram, niestety oferowane przez nie produkty nie zawsze są dobrej jakości. Warto postawić na sprawdzoną i doświadczoną firmę, która nie tylko sprzedaje, ale także produkuje własne oprawy tak jak Galeria Ram. Ten specjalistyczny sklep produkujący ramy, oferują możliwość spersonalizowania zamawianej oprawy (można zamówić dowolny rozmiar i kolor ramy).

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Wysoce zautomatyzowane spawanie CNC

zastawa stolowa

Drylownica i zastawa stołowa, czyli niezbędnik w kuchni