in

Robimy żaluzje – poznaj nasze life hacki!

Kupujemy za dużo, wydajemy za dużo i marnujemy za dużo. Na szczęście tego wszystkiego można uniknąć. Wystarczy tylko wziąć sprawy w swoje ręce i to dosłownie, czyli jak najwięcej prac wykonać właśnie samodzielnie. Możecie np. zrobić samodzielnie żaluzje i co ciekawe wcale nie jest to trudne, a efekt, który osiągniecie przerośnie Wasze oczekiwania i to pod kątem jakości, ale też stylu w jakim są utrzymane. Chyba wiadomym jest, że także sporo zaoszczędzicie.

Tytułem wstępu

Wykonanie żaluzji wymaga nieco fatygi, ale też trzeba przyznać, iż daje dużą satysfakcje. Na samym początku trzeba wykonać projekt. Musicie zdecydować, gdzie będziecie chcieli umieścić żaluzje. Prace należy rozpocząć od przygotowania właściwego kleju i tutaj dobrze sprawdzi się klej do klejenia plastiku oraz drewna, wszak nasze żaluzje będą posiadały plastikową obudową oraz drewniany środek. Do tego jeszcze należy zainwestować w ruchome shuttersy wykonane z drewna. Zachwycają one surowością, ale też wspaniałym rysunkiem słoi i sęków, który jest unikalny. Przydadzą się jeszcze plastikowe deseczki oraz elektro narzędzia. Prowadniczki i płaskownik są także niezbędne. Jeżeli zastanawiacie się, czy takie żaluzje są dla Was, to powinniście wiedzieć, że nie tylko zachwycają one stylem, estetyką czy dizajnem, ale przede wszystkim chronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów oraz przed nadmiarem słońca. Do tego też zapobiegają nadmiernym ucieczkom ciepła.

Wymiary czas poznać i można przystąpić do pracy

My dziś przygotujemy żaluzje o ściankach wynoszących 3 m na 1,25 m. Do tego użyjemy desek o wymiarach 18 cm na 20 cm – jest to stosunkowo uniwersalny rozmiar. A jeżeli chcecie iść na łatwiznę i jeszcze przyspieszyć pracę, to od razu możecie zakupić gotowy komplet shuttersów. Nie zapomnijcie, jak ważne są słupki, wszak to one będą stanowiły oparcie całej konstrukcji i my użyjemy tych o wymiarach 4,5 cm na 10 cm. Polecamy jeszcze pręty fi8. Skoro już wiecie jakie materiały i o jakich wymiarach są Wam potrzebne, to czas przejść do pracy. Na początek wykonujemy plastikową konstrukcję. Ramę można skleić, używając mocnych i niezawodnych klejów do plastiku. Po tym etapie przymierzamy ramę czy pasuje na okno. Jeżeli wszystko się zgadza to należy zamontować prowadnicę. W ramie wykonujecie otwory, by zamontować deski. Jeżeli chcecie, aby deski były w innym kolorze, to wcześniej należy je pomalować. Po zamontowaniu tych części, trzeba zamontować kantówki i dopiero potem można przejść do wkrętów ciesielskich. Zachowajcie przy tym równą odległość między deseczkami i rzeczywiście musi być na dobrze obliczona. Pozostaje już tylko montaż na ramie okna, ewentualnie można zamontować żaluzje przy karniszu.

Poznaj koszt pojedynczej żaluzji

Nie ma się co oszukiwać koszty żaluzji nie są niskie jeżeli zdecydujecie się na usługi profesjonalnej firmy. Dlatego jeżeli żaluzje wykonacie samodzielnie, to te koszty będą relatywnie niskie, a zasadniczo bardzo niskie. Tutaj podamy Wam orientacyjny koszt takiej żaluzji. Za metr bieżący kantówki trzeb zapłacić 6 złotych, do tego należy jeszcze zakupić deski i w ich przypadku za metr należy zapłacić mniej więcej 5 złotych. Do tego jeszcze listwy aluminiowe. Za 2 metry zapłacicie 15 złotych. Jeżeli będziecie malować i impregnować drewno, to dodatkowy koszt to około 50 złotych. Kleje są tanie, zatem koszta znacząco nie wzrosną. Listwy plastikowe to koszt 15 złotych. Jeżeli wykorzystacie shuttersy to koszt inwestycji wzrośnie, bo za 1 metr bieżący trzeba zapłacić 300 złotych.

Poznaj zalety żaluzji wykonanych samodzielnie

Robiąc żaluzje samodzielnie, macie pewność, że wykonacie je tak, że będą nie tylko dopracowane w każdym centymetrze, ale także ich estetyka będzie idealnie dopasowana pod wasze oczekiwania. W przypadku wielu firm, które zajmują się wykonywaniem żaluzji za niestandardowe kolory trzeba dopłacić. Do tego samodzielnie możecie dobrać materiały oraz ich jakość. Dzięki temu koszty inwestycji mogą być i mniejsze i większe. Oczywiście wykonując je samodzielnie będziecie mieć dużą satysfakcję i zwyczajnie będziecie dumni ze swojej pracy. Do tego zawsze możecie zbierać zamówienia i wykonywać żaluzje na zamówienie, zatem istnieje możliwość, że na takim hobby zarobicie.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Profesjonalne osuszanie budynków – MerMar

modne dekoracja na ścianę

Modne dekoracje na ścianę