in

Sposoby otwierania bram automatycznych – na co zwrócić uwagę?

Powoli montaż bram automatycznych staje się już standardem. Jak się jednak okazuje, wybór w tym obszarze jest całkiem spory. Sprawdźmy, w jaki sposób można otwierać bramy i jakie rozwiązania są godne uwagi. Wyjaśniamy również, co wyróżnia najczęściej wybierane metody otwierania bram na pilota.

Czym są bramy automatyczne?

Zanim omówimy główne sposoby otwierania bram automatycznych, wyjaśnimy, czym one są. Otóż mowa o bramach, których otwieranie nie wymaga stosowania klucza. Wystarczy kliknięcie jednego przycisku na pilocie, aby doszło do otwarcia bramy. Później ta sama czynność zamyka bramę. Nie jest zatem konieczne wysiadanie z samochodu, co znacząco zwiększa komfort kierowcy.

Bramy automatyczne rozwierne i przesuwne

Główny podział to ten na bramy automatyczne rozwierne i przesuwne. Te pierwsze to bramy otwierające się na zewnątrz lub do wewnątrz, działające na zasadzie drzwi zawiasowych. Posiadają siłowniki, które umożliwiają otwieranie i zamykanie skrzydła lub skrzydeł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tego typu bramy automatyczne często składają się z dwóch skrzydeł, otwierających się równocześnie w tę samą stronę. Natomiast bramy przesuwne poruszają się wzdłuż ogrodzenia. Mogą znajdować się w powietrzu, do czego konieczne jest zastosowanie przeciwwagi. Dostępne są też modele poruszające się po szynach.

Oba powyższe rozwiązania mają swoje wady i zalety. Bramy rozwierne często otwierają się szybciej. Otóż niemal natychmiast po uruchomieniu bramy zyskujemy wystarczającą przestrzeń, aby rozpocząć proces wjeżdżania na posesję. W przypadku bramy przesuwnej trzeba poczekać nieco dłużej. Co więcej, brama przesuwna wymaga takiego zaplanowania przestrzeni, aby wzdłuż ogrodzenia znajdowało się odpowiednio dużo miejsca na zmieszczenie bramy. Z drugiej strony bramy skrzydłowe zajmują przestrzeń posesji lub też otwierając się na zewnątrz, uniemożliwiają podjazd pod samą bramę. Niewątpliwie plusem bramy przesuwnej jest niższy koszt jej montażu za sprawą braku konieczności korzystania z siłowników.

Zapraszamy po więcej informacji: Bramy automatyczne Poznań.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak przygotować pomieszczenie do osuszenia?

tablet

Etui reklamowe na tablet – ciekawy gadżet promujący firmę!