in

Sucha karma dla kota – jak wybrać dobrze?

Sucha karma dla kota - jak wybrać dobrze

Koty powinny być karmione głównie pokarmem mokrym. Jednak czasem z różnych względów trzeba też sięgnąć po karmę suchą. Tak jest w przypadku, gdy na dłużej wychodzi się z domu. Sucha karma dla kotów jest też najlepszym rozwiązaniem w przypadku zwierząt bezpańskich, dokarmianych zimą. Na jaki produkt warto się zdecydować?

Co powinna zawierać dobra sucha karma dla kota?

Sucha karma dla kota może być przez cały czas nasypana do miski. Wtedy zwierzę ma do niej cały czas dostęp, także w czasie nieobecności opiekuna.

Co powinna zawierać sucha karma dla kota? Na pewno trzeba ją dopasować do wieku, stanu zdrowia i aktywności zwierzaka. Inny pokarm podaje się kocim seniorom, a inny młodym kociętom.

Najlepsza karma dla kotów musi zawierać sporo mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. To z nich czworonogi pobierają najwięcej cennych składników odżywczych. W przypadku młodych osobników bardzo ważna jest tauryna, która wspiera pracę serca i zapewnia dobre samopoczucie. Dobrym wyborem jest też karma zawierająca składniki roślinne – borówkę czy lucernę, bo zmniejsza ryzyko chorób układu moczowego i wspomaga procesy trawienia. Wysokiej jakości suche karmy dla kotów znaleźć można w e-sklepie https://animalnutrition.pl/karma-sucha-dla-kota.

Czego nie powinna zawierać sucha karma dla kota?

Są jednak i składniki niepożądane w karmie dla kotów. Zawsze trzeba sprawdzić, jak dużo zbóż zawiera dany produkt. Kot jest z natury mięsożercą i na co dzień powinien spożywać głównie mięso. Jego układ pokarmowy jest do tego w odpowiedni sposób przygotowany. Zboże, a dokładniej zawarty w nim gluten może u czworonogów wywoływać reakcje alergiczne i osłabiać ich odporność.

Poza tym zboża dostarczają do organizmu cukry, które sprzyjają nadwadze i otyłości u kotów. Nieodpowiednia sucha karma prowadzić może u tych zwierząt do niewydolności nerek, problemów ze stawami i stłuszczenia wątroby. Dobrej jakości produkty nie powinny także zawierać sztucznych dodatków smakowych i barwników.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kiedy warto uzywać podsłuchu

Podpowiadamy, jakie zawieszki na bransoletki podarować bliskiej osobie

Podpowiadamy, jakie zawieszki na bransoletki podarować bliskiej osobie