in

Wilgoć w mieszkaniu – jak się jej pozbyć?

Pojawienie się wilgoci w obiekcie oznacza konieczność wdrożenia odpowiednich działań. Zwłaszcza jeśli wilgoć występuje w mieszkaniu, czyli tam gdzie śpimy i generalnie spędzamy dużo czasu. Jednak w jaki sposób można się pozbyć wilgoci z mieszkania? Czy stanowi ona duży problem?

Przyczyny wilgoci i czemu trzeba się jej pozbyć?

Dla wielu osób pojawienie się wilgoci oznacza, że konieczny jest wynajem osuszaczy lub wezwanie fachowców zajmujących się usuwaniem wilgoci. Czy słusznie? Jak najbardziej tak! Wilgoć stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla budynku, jak i dla człowieka. Zalegająca w ścianach, podłogach czy stropach, wilgoć może doprowadzić do degeneracji budynku. Co więcej, jest przyczyną rozwoju grzybów, które to znacząco szkodzą zdrowiu człowieka. Wywołują między innymi choroby układu krążenia i układu oddechowego. Ponadto wykazują działanie rakotwórcze.

Przyczyn wilgoci może być wiele. Często jest to podciąganie kapilarne, czyli przedostawanie się wód gruntowych murami w górę budynku. Wilgoć może też być konsekwencją zalania mieszkania. Poważnym problemem jest też niewystarczająca wentylacja pomieszczeń.

Wynajem osuszaczy jako sposób na wilgoć

Mając przekonanie, że w mieszkaniu pojawiła się wilgoć, warto sięgnąć po profesjonalny sprzęt. Można zdecydować się na wynajem osuszaczy i samodzielnie przeprowadzić procedurę osuszania. O wyborze konkretnego urządzenia decyduje miejsce występowania wilgoci oraz zaawansowanie problemu. Dzisiaj popularne są osuszacze na podczerwień, stosowane wraz z wentylatorami. Sprzęt ten gwarantuje najlepsze efekty pracy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wynajem osuszaczy nie jest jedyną dostępną opcją. Kolejna to zatrudnienie zespołu specjalistów, którzy przeprowadzą osuszanie. Oczywiście jest to nieco droższa usługa, jednak cena obejmuje profesjonalne wykonanie czynności osuszania.

Bez względu na to, czy decydujesz się na wynajem osuszaczy czy zatrudnienie ekspertów, nie możesz zapomnieć o likwidacji przyczyny wilgoci. Jeśli wilgoć wystąpiła po zalaniu, prawdopodobnie osuszanie wystarczy. Jednak jeśli doszło do podciągania kapilarnego, konieczne jest wykonanie izolacji poziomej. Natomiast w przypadku, gdy problem tkwi w nieodpowiedniej wentylacji, konieczny może być remont instalacji.

Problem z wilgocią w mieszkaniu? Zapraszamy: wynajem osuszaczy Rzeszów

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak zaprojektować piękne i niepowtarzalne wnętrze domu?

Domki do wynajęcia w Białce Tatrzańskiej – wypoczynek wśród natury