in

Zobacz, jak zrobić domek dla lalek ze sklejki

Zobacz, jak zrobić domek dla lalek ze sklejki

Dla wielu dzieci domki dla lalek to nie tylko zabawki, ale również magiczne miejsca, umożliwiające tworzenie własnych światów i opowiadanie fascynujących historii. Niestety, gotowe domki dla lalek w sklepach są dosyć drogie. Jeśli chcesz stworzyć niezapomnianą zabawkę dla swojego dziecka, wykonaj samodzielnie lub razem z nim domek ze sklejki. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy!

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem pracy nad domkiem dla lalek, konieczny będzie projekt. Dowiedz się, o jakim dokładnie domku marzy Twoje dziecko. Możesz znaleźć wiele darmowych wzorów w internecie lub zaprojektować coś samodzielnie. Ważne, aby wybrać taki projekt, który będzie odpowiednio dopasowany do wieku i upodobań malucha, a zarazem poziomu Twoich umiejętności.

Oczywiście ważne jest także zgromadzenie potrzebnych materiałów. Aby stworzyć domek dla lalek, potrzebujesz:

– sklejki – najlepiej wybierz taką o grubości 3-6 mm; wysokiej jakości sklejkę znajdziesz np. w ofercie sklepu internetowego https://etra.plus/;

– papieru;

– kleju do drewna;

– narzędzi – nożyka, linijki, ołówka, piły, papieru ściernego;

– farb i pędzli do dekoracji domku;

– zabawkowych mebli i innych akcesoriów (również możesz wykonać je samodzielnie).

Jak zrobić domek dla lalek ze sklejki – krok po kroku

Kiedy zgromadzisz już potrzebne materiały, powycinaj najpierw poszczególne elementy z papieru. Dzięki temu unikniesz pomyłek podczas cięcia sklejki. Po próbnym cięciu papieru weź arkusz sklejki i skróć go nożykiem lub piłą do potrzebnych wymiarów. Warto zawsze zaznaczać sobie krawędzie za pomocą ołówka.

Cięcie sklejki zacznij od tych największych elementów, a następnie przejdź do mniejszych. Może to wymagać trochę cierpliwości i precyzji, ale nie martw się, na pewno sobie poradzisz. Kiedy wszystkie elementy będą już wycięte, możesz przystąpić do składania domku. Zacznij od klejenia dużych fragmentów, potem dodawaj małe elementy. Zawsze używaj kleju do drewna, ponieważ jest trwalszy i szybciej schnie niż inne kleje. Na koniec pozostaw całość na kilka godzin, aby klej dokładnie wyschnął.

Wykończenie domku dla lalek

Jeśli chcesz, możesz pomalować lub udekorować swój domek dla lalek. Warto to zrobić razem z dzieckiem. Oczywiście najpierw zastosuj papier ścierny, aby wygładzić powierzchnię i usunąć ewentualne drzazgi. Do domku możesz także dodać drzwi, okna, balkon, schody, czy nawet mały ogródek.

Jak widać, samodzielne wykonywanie domku dla lalek nie musi być trudne. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, na pewno zrobisz swojemu dziecku piękny prezent.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zobacz, jakie zalety mają gumowe wykładziny

Zobacz, jakie zalety mają gumowe wykładziny

Podpowiadamy, jaką kolbę do broni wybrać

Podpowiadamy, jaką kolbę do broni wybrać