in

Brak prądu w gniazdku – co robić?

pogotowie elektryczne wroclaw

Brak prądu w gniazdku to poważny problem, szczególnie dla osoby, która żadną miarą nie interesuje się kwestiami elektrycznymi i nie ma pojęcia, jaka może być przyczyna tej usterki. Czy zatem powinniśmy zrobić, by w bezpieczny sposób zweryfikować źródło naszej awarii elektrycznej? Jak usunąć taką awarię, by gniazdko ponownie było dostępne? Lepiej wykonać tę naprawę samodzielnie czy z pomocą specjalistów? Gdzie we Wrocławiu szukać pomocy i dobrego elektryka?

Identyfikacja awarii

Wkładamy kabel do gniazdka, uruchamiamy urządzenie i… nic. Nic się nie dzieje. Brak prądu w gniazdku może być skutkiem kilku różnych mniej lub bardziej poważnych problemów. Po pierwsze warto zweryfikować, czy problem z brakiem prądu dotyczy tylko jednego gniazdka, czy wszystkich. Najlepszym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu próbnika – małego śrubokręta, który po włożeniu do gniazdka pokazuje nam, czy jest napięcie elektryczne. Wykorzystując próbnik, sprawdźmy, których gniazdek dotyczy awaria.

Przeciążenie instalacji elektrycznej

Najpopularniejszymi powodami braku prądu w gniazdku jest przeciążenie sieci. W przypadku przeciążenia sieci przydatne może się okazać odciążenie sieci, czyli wyłączenie kilku urządzeń elektrycznych i ponowne uruchomienie bezpiecznika. Przeciążenie instalacji to nic poważnego i w zdecydowanej większości przypadków wystarczy dokonać samodzielnej naprawy.

Zwarcie w instalacji elektrycznej

Jeżeli zweryfikowaliśmy bezpieczniki i stwierdziliśmy, że to nie one są źródłem problemu, kolejną kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić jest zwarcie instalacji elektrycznej. Bez względu na to, jak bardzo dbamy o nasze urządzenia elektryczne, stare przewody lub przestarzała instalacja jest jednym z najczęstszych problemów związanych z brakiem prądu w gniazdkach. Spięcie elektryczne może mieć miejsce w każdym miejscu naszej instalacji a identyfikacja tego i usunięcie usterki powinniśmy zlecić profesjonalistom. Pogotowie Elektryczne Wrocław z pewnością szybko zidentyfikuje problem, a następnie go usunie. Dobry elektryk we Wrocławiu ( Krzyki ) będzie w stanie poradzić sobie z każdą awarią elektryczną, która może mieć miejsce w naszym domu.

Zawsze przyczyną może być również awaria na całej ulicy lub w budynku mieszkalnym, w którym przebywamy. Bez względu na to, jakiej natury jest awaria, powinniśmy każdorazowo upewnić się, że nasze potencjalne prace naprawcze mają miejsce przy odłączonym zasilaniu prądu. Co więcej, lepszym pomysłem jest wezwanie specjalistów z Pogotowie Elektryczne Wrocław, którzy sami w sprawny i pewny sposób diagnozują i usuną usterkę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maras
Maras
2 lat temu

Ja sprawdzam korki a jak tam wszystko ok dzwonię po elektryka

wybór płytek

Na co zwrócić uwagę przy wyborze płytek?

apartamenty wakacyjne

Apartamenty wakacyjne – bardziej rentowne od mieszkań pod wynajem?