in

Co warto wiedzieć o ciepłym montażu?

okno

Montaż okien ma tak naprawdę wręcz ogromne znaczenie, którego nie dostrzegamy na co dzień. Wydaje nam się zazwyczaj, że zamontowanie okna to nic trudnego i każdy potrafiłby to zrobić. W ogóle wiele prac podczas budowania domu można zrobić samodzielnie. Niestety nie zawsze jest to prawda. O ile można byłoby się o to pokusić i wykonywać niektóre prace samodzielnie, tak musimy mieć świadomość faktu, iż sami nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkiego. Jeśli nie jesteśmy pracownikami budowlanymi, nie mamy odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji, ani nawet doświadczenia, by wykonywać te prace odpowiednio dobrze. Nawet sami pracownicy budowlani nie zrobią w domu wszystkiego. Dlatego właśnie proces budowy jest tak długi i żmudny, ponieważ musi w nim zaistnieć wiele elementów i etapów, które sprawią, iż jakość wybudowanego domu będzie na wysokim poziomie. Montaż okien jest szczególnie trudnym zadaniem, ponieważ muszą być one zamontowanie przede wszystkim szczelnie, gdyż inaczej po niedługim czasie użytkowania mogą wynikać z tego różne negatywne skutki.

Poprawne uszczelnienie okien

Szczelne okno to naprawdę bardzo istotna kwestia, dzięki której możemy uniknąć nawet problemów ze zdrowiem. Jaki to ma związek? Otóż kiedy okno jest nieszczelne, bardzo łatwo o pleśń czy wilgoć w pomieszczeniu, a jak wiadomo, są one szkodliwe dla zdrowia. Szczelność okien pozwala również uniknąć ubytków ciepła w pomieszczeniu, ponieważ okno nie wypuszcza wtedy ciepłego powietrza na zewnątrz i nie przyjmuje chłodnego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia. Jest to ważne, ponieważ pozwala zaoszczędzić energię na ocieplaniu mieszkania.

Ciepły montaż – metoda

Metoda ciepłego montażu jest metodą, która jako uzupełnienie standardowej metody montażu zapewnia idealną izolację przy oknach, dzięki czemu okno jest całkowicie szczelne. Tradycyjny montaż zakłada używanie pianki izolacyjnej, natomiast w metodzie ciepłego montażu, poza użyciem pianki izolacyjnej, uszczelnia się okno również za pomocą specjalistycznych taśm – taśmy paroizolacyjnej i taśmy paroszczelnej. Tymi taśmami okleja się okno jeszcze przed wprawieniem go w otwór. Po oklejeniu okna (https://okno-classic.pl/) wykonuje się wszystkie prace montażowe dokładnie w ten sam sposób – oczyszcza się otwór z pyłu budowlanego, wprawia się okno oraz zabezpiecza się je pianką izolacyjną. Dzięki takiemu montażowi można cieszyć się szczelnymi oknami przez bardzo długi czas. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż metoda ta jest nieco droższą metodą montażu, ponieważ zakłada wykorzystywanie dodatkowych materiałów.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

W co zainwestować: moneta bulionowa Britannia 

Jak architekt może ułatwić sobie start i standaryzację pracy w Archicadzie?