in

Co wchodzi w zakres prac ziemnych?

prace ziemne katowice

Jeszcze zanim rozpoczęte zostaną wszelkiego rodzaju prace konstrukcyjne, należy zadbać o właściwe zabezpieczenie i przygotowanie terenu. Bez tego nie może powstać żadna inwestycja – niezależnie od jej specyfiki. Tym właśnie zajmują się prace ziemne.

Realizowane są one z użyciem bardzo zróżnicowanego sprzętu – nie tylko ciężkiego, ale też ręcznego, znaczne bardziej poręcznego. Dobór konkretnych urządzeń jest zależny od specyfiki prac. Ich zakresu, rodzaju i czynności, których wymagają. Wszystko to sprawia, że faza planowania wydaje się tu kluczowa.

 

Prace ziemne – czym zajmują się specjaliści

Żeby więc ułatwić omawiane zadanie, warto pokrótce wyjaśnić, co wchodzi w zakres omawianych robót. Skupić należy się zwłaszcza na tych najważniejszych i najbardziej skomplikowanych. Prace ziemne składają się więc z:

  • kształtowania terenu,
  • usług spycharką (spych 2D i spych 3D),
  • profilowania gruntu,
  • niwelacji nawierzchni (np. metodą laserową),
  • stabilizacji ziemi,
  • wykonywania nasypów i wykopów,
  • hałdowania materiału,
  • korytowania gruntu.

Nie są to oczywiście wszystkie czynności wykonywane w ramach prac ziemnych. Bez względu jednak na ich specyfikę, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób są one wykonywane. Do każdego należy dobrać właściwy sprzęt, który umożliwi przygotowanie terenu w taki sposób, aby pozwolił on na dokończenie inwestycji.

Co istotne, prace ziemne mogą mieć znaczący wpływ na kondycję oraz odporność powstałego budynku. Ewentualne błędy szybko dadzą o sobie znać, co może doprowadzić do znaczących strat finansowych. Żeby tego uniknąć, warto pomyśleć o współpracy z podmiotami zewnętrznymi – zarówno w ramach dostarczania sprzętu (np. wynajem spycharek), jak i wykonywania konkretnych robót.

Specjaliści zapewniają sprawną realizację niezbędnych działań, z użyciem właściwych sprzętów. Wszystko to sprawi, że teren okaże się w pełni przygotowany pod nową inwestycję. Bez względu na jej specyfikę czy też przeznaczenie. Na pewno warto o tym pamiętać.

Zapraszamy po więcej informacji: prace ziemne Katowice.

0 0 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piasek na budowie

Rola piasku w budownictwie

akcesoria biurowe

Artykuły biurowe, które muszą znaleźć się w Twojej firmie!