in

Czy drzwiczki do kominka otwartego to jedyne wyjście?

Posiadając w domu palenisko otwarte zawsze w końcu nadejdzie ten czas, kiedy trzeba będzie je zamknąć – głównie ze względu na bezpieczeństwo. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są drzwiczki do kominka otwartego. Dlaczego? Cóż, trzeba przyznać, że posiadają one szereg zalet. Nie są jednak wolne od wad, dlatego też poniżej znajdziesz alternatywne opcje.

Drzwiczki do kominka otwartego – wady i zalety

Przede wszystkim ich montaż jest dziecinnie prosty – zajmuje zaledwie kilka minut. Nie trzeba niczego burzyć, przerabiać ani remontować. Wystarczy jedynie dokręcić śruby w odpowiednich miejscach i uszczelnić całość sznurem szklanym. Koszt samych drzwiczek do kominka otwartego również jest najniższy ze wszystkich dostępnych rozwiązań. W czym zatem tkwi haczyk? W wydajności spalania – średnia wydajność paleniska otwartego zamkniętego drzwiami wynosi około 20%. To najmniej ze wszystkich opcji, które będą opisane w tym tekście. Ale…nadal więcej niż w przypadku paleniska otwartego, gdzie wydajność kształtuje się na poziomie zaledwie 3-5%.

Wkłady kominkowe

Można powiedzieć, że są zupełnym przeciwieństwem drzwiczek do kominka otwartego. Cena samej kasety – nieporównywalnie wyższa. Montaż – pracochłonny i czasochłonny – wymaga nieco bardziej skomplikowanych prac budowlanych, dlatego też trzeba liczyć się z wyższym kosztem: dochodzi przecież robocizna (jeżeli zatrudniasz do tego ekipę) oraz zakup materiałów budowlanych. Ale wydajność spalania…to aż 85-90%! Można więc śmiało stwierdzić, że poczyniona inwestycja zwróci się na przestrzeni lat dzięki niższym rachunkom za ogrzewanie. Jeżeli posiadasz większy budżet, to zastanów się nad tą opcją. Korzyści z jej wyboru są naprawdę długofalowe.

Kasety kominkowe

To idealny kompromis między drzwiczkami do kominka otwartego a wkładem. Montaż – jeszcze łatwiejszy niż w przypadku drzwiczek. Wystarczy jedynie wsunąć kasetę w otwór istniejącego paleniska, a następnie uszczelnić dookoła sznurem. Żadnych skomplikowanych prac remontowych! Czysto, szybko i przyjemnie. Koszt samej kasety? Przystępny – kosztuje nieco więcej niż drzwiczki do kominka otwartego, ale…kaseta nadrabia to wydajnością spalania, która jest zbliżona do tej oferowanej przez wkłady kominkowe! Czy są jakieś minusy? Może dostępność…Póki co, niewielu producentów oferuje wysokiej jakości kasety kominkowe. Ale mam na to radę!

Ignif – ekspert od kominków

Ignif to mała, niewielka firma, która zajmuje się ręcznym wyrabianiem takich akcesoriów jak drzwiczki do kominka otwartego czy kasety kominkowe. Co jest ważne – wszystkie te rzeczy tworzone są na wymiar, co powoduje brak trudności z dopasowaniem do palenisk o niestandardowym kształcie (np. palenisko ze skosami). Ponadto – trzeba to jeszcze raz podkreślić – produkty wytwarzane są ręcznie, dzięki czemu każdemu z nich można bez problemu nadać unikalny charakter. Możesz sam wybrać kolor drzwiczek, gałek, klamek, dobrać maskownice i listwy dekoracyjne. Będziesz miał pewność, że zakupiony przez Ciebie towar jest absolutnie niepowtarzalny.

Wejdź na stronę – to nic nie kosztuje

Już teraz wejdź na www.ignif.com i zapoznaj się z całą ofertą marki. Jeżeli nie znasz się na tej branży, to nie wahaj się skorzystać z fachowego doradztwa pracowników Ignif, których wieloletnia praca pozwoliła na zgromadzenie sporego doświadczenia. Najpiękniejsze drzwiczki do kominka otwartego? Niezawodna kaseta kominkowa? Znajdziesz je tylko pod tym adresem. A jeżeli wolisz zakupy stacjonarne, to odwiedź punkt sprzedaży Ignif w Koszalinie przy ulicy Szczecińskiej.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karaluch

Jak rozpoznać karalucha?

oświetlenie

Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecięcego? Praktyczny poradnik