in

Instalacje przeciwpożarowe – zagwarantuj bezpieczeństwo w swoim budynku

Czym charakteryzują się instalacje przeciwpożarowe? Przede wszystkim powinny być skuteczne, powstrzymywać, kontrolować i gasić pożar na wczesnym etapie. Co wybrać, system biernej czy aktywnej ochrony przeciwpożarowej?

Instalacja SAP – podstawa w wykrywaniu ognia

Najważniejsze zadanie instalacji przeciwpożarowych SAP to wykrywanie pożaru we wczesnym stadium. Dzięki temu można zdusić wcześnie rozpoznany ogień za pomocą ręcznych urządzeń gaśniczych lub z pomocą straży pożarnej. Instalacja SAP to system wielu czujników dymu oraz innych urządzeń, które mają jeden cel – wykrycie pożaru tuż po jego wybuchu. Systemy sygnalizacji pożarowej porozmieszczane w budynku przekazują informacje do centrali, dając w obliczu zagrożenia sygnał osobie pełniącej dyżur.

Z uwagi na swój charakter instalacje SAP powinny być stosowane m.in. w biurowcach, halach produkcyjnych i magazynowych, hangarach, magazynach chemicznych i placówkach szkolnictwa. Czego możesz oczekiwać po wykonanej przez nas instalacji? Przede wszystkim montażu urządzeń posiadających niezbędne certyfikaty i dopuszczenia, takich firm jak Polon-Alfa, Bosch, Esser czy Siemens. Instalacje ppoż są dobrane jakościowo i kosztowo do potrzeb obiektu. Zapewniamy także szkolenie z obsługi.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

W sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków o ogromnym metrażu bardzo ważny jest nacisk na tempo ewakuacji. Dźwiękowe systemy przeciwpożarowe pomagają w sygnalizacji pożaru i komunikatów głosowych dla potrzeb bezpieczeństwa osób znajdujących się w budynku. Mogą to być zarówno automatyczne nagrania, jak i komunikaty nadawane przez operatora. Zapewniamy dostawę i montaż DSO oraz regularne przeglądy techniczne.

Instalacja przeciwpożarowa ograniczająca pożar

Systemy sygnalizacji pożaru to nie wszystko. Warto zainwestować nie tylko w systemy detekcji gazów, ale też w stałe urządzenia gaśnicze, ratujące ludzi i mienie. Najpopularniejsze są automatyczne systemy gaszenia , które po wykryciu pożaru uruchamiają się automatycznie, gasząc go wodą, gazem, proszkiem lub innymi środkami gaśniczymi. Popularne są również systemy automatycznego gaszenia kuchni dla profesjonalnej gastronomii.

Systemy przeciwpożarowe – wykrywanie dymu

Podczas projektowania systemu sygnalizacji pożarowej warto rozważyć systemy zasysające detekcji dymu. Są to bardzo czułe detektory, które pozwalają wykryć pożar w bardzo wczesnej fazie. Dodatkowym atutem są trudne warunki pracy w których mogą pracować np mroźnie, chłodnie, pomieszczenia brudne, duża wilgotność, zapylenie. Dopasowany do Twoich potrzeb system zabezpieczeń przeciwpożarowych, możesz zamówić na https://pol-poz.pl/instalacje-przeciwpozarowe. W ofercie mamy również jeden z najbardziej skutecznych systemów oddymiania, zapewniający bezpieczną ewakuację – zapraszamy do kontaktu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Paleta wody gazowanej dla biznesu – darmowa dostawa w 24h

Jak dbać o bramę garażową zimą?