in

Jak dbać o bramę garażową zimą?

Nowoczesne bramy garażowe to trwałe konstrukcje, doskonale znoszące próbę czasu i sprawne w każdych warunkach. Niemniej jest tak tylko wtedy, kiedy odpowiednio się o nie dba. Zwłaszcza zimą brama wymaga szczególnej uwagi. Jak zadbać o nią w tym okresie? Sprawdzamy!

Smarowanie i uszczelnianie

Zima to czas, w którym temperatura powietrza spada, a także pojawia się wilgoć. Mowa o czynnikach, które stanowią zagrożenie dla poszczególnych części tej konstrukcji. Przede wszystkim chodzi tutaj o elementy ruchome oraz wszelkie zakamarki. Nie można dopuścić do tego, aby na częściach ruchomych pojawił się lód, czy też, aby wilgoć dostała się do zakamarków. Dlatego przed zimą należy wyczyścić bramę w każdym miejscu. Jeśli pojawiły się luzy, powinno się dokręcić wszelkie śruby. Ważnym elementem jest też nasmarowanie części ruchomych. Należy wykorzystać do tego odpowiednie smary, przeznaczone do ochrony elementów metalowych zimą.

Usuwaj śnieg i lód

Aby chronić bramy garażowe przed zimą, należy regularnie odśnieżać przestrzeń przy nich i usuwać lód, jeśli pojawi się na bramie lub w jej okolicy. Zaniedbanie wspomnianych czynności może sprawić, że uszczelki, a czasami również inne elementy, będą przymarzać do innych części bramy czy też do posadzki. W efekcie dojdzie do ich uszkodzenia.

Ochrona przed korozją

W przypadku niektórych bram, zwłaszcza tych metalowych, ważna jest też ochrona przed korozją. W zimie panują warunki, które sprzyjają powstawaniu rdzy. Krokiem na drodze do zapobiegnięcia korozji jest niewątpliwie ochrona bramy przed wilgocią i niskimi temperaturami. Niemniej warto również skorzystać z preparatu zapobiegającego korozji. Mowa o środku, którym smaruje się stalowe elementy. Odpowiednio gruba warstwa tworzy barierę, dzięki której nie dochodzi do rdzewienia.

Jakościowe bramy garażowe – Szczecin

Zależy Ci na tym, aby brama garażowa wytrzymała próbę czasu? Niewątpliwie musisz o nią odpowiednio zadbać zimą. Jednak jeszcze istotniejsze jest, aby po prostu wybierać bramy garażowe najwyższej jakości. Polecamy jedynie produkty uznanych marek, które dbają o niezawodność swoich produktów.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Instalacje przeciwpożarowe – zagwarantuj bezpieczeństwo w swoim budynku

Techniki cięcia płytek ceramicznych