in

Techniki cięcia płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne od lat nie tracą popularności. Stosuje się je powszechnie w domach oraz w obiektach komercyjnych. Wyłożenie płytkami ścian, podłóg czy blatów wymaga ich wcześniejszego przygotowania. Niezbędne jest odpowiednie przycięcie. Jak można je przeprowadzić? Czy niezbędne są profesjonalne usługi glazurnicze?

Amatorskie cięcie płytek

Jeśli nie chcesz decydować się na usługi glazurnicze, możesz spróbować samodzielnie przeciąć płytki. Jak to zrobić? W tym przypadku dostępna jest w zasadzie jedna metoda. Chodzi o zarysowanie linii cięcia odpowiednim narzędziem, a następnie przełamanie płytki energicznym ruchem. Do wykonania nacięcia możesz wykorzystać nóż szklarski. Sprawdzi się też pilnik wolframowy. Jeśli chcesz dokonać bardziej skomplikowanego cięcia pod kątem, wykorzystaj szlifierkę kątową. Tak naprawdę szlifierka przyda Ci się bez względu na urządzenie, którym będziesz przeprowadzać cięcie. Po przełamaniu płytki konieczne będzie bowiem wygładzenie krawędzi.

Samodzielne cięcie może być skuteczne, jednak efekty pracy nigdy nie będą zachwycające. Trudno liczyć na uzyskanie idealnie równych elementów. Jakość estetyczna pozostawi z pewnością sporo do życzenia.

Usługi glazurnicze Wrocław, czyli profesjonalne cięcie płytek

W ramach usług glazurniczych profesjonaliści przeprowadzają szybkie i sprawne cięcie płytek. Wykorzystują do tego różne metody. Najbardziej klasyczna metoda to cięcie z użyciem przecinarki do glazury. Wykonuje się cięcie na sucho po zaznaczonej linii. Po zakończeniu cięcia konieczne jest przeprowadzenie szlifowania.

Najbardziej zaawansowaną techniką jest cięcie z użyciem piły z tarczą diamentową. Przeprowadza się je na mokro. Chłodzenie tarczy wodą zapobiega pyleniu. Mowa o technice, która pozwala na najszybsze cięcie płytek. Co więcej, uzyskujemy w ten sposób najwyższą jakość cięcia. Krawędzie przeważnie nie wymagają szlifowania. Tego typu usługi glazurnicze świadczą tylko najlepsze firmy z branży, dysponujące odpowiednio zaawansowanym sprzętem i zespołem fachowców, którzy potrafią go właściwie obsługiwać.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak dbać o bramę garażową zimą?

Jak przygotować pomieszczenie do osuszenia?