in

Jak agencje zachęcają opiekunki do pracy w Niemczech?

Branża opieki w Niemczech ciągle się rozwija. I mimo że w Internecie wciąż roi się od ofert pracy „na czarno”, to legalne agencje dobrze sobie radzą. Muszą jednak dokładać wszelkich starań, żeby swoimi ogłoszeniami przebić te prywatne – na pierwszy rzut oka korzystniejsze. Czym firmy zachęcają kandydatów do współpracy? Jak rozpoznać, czy dane ogłoszenie jest warte zaufania? Sprawdź!

Mało konkretów, dużo profitów

Firmy, które nie posiadają zbyt dużo pochlebnych opinii w sieci, lubią nieco „ukrywać” swoją tożsamość. Nie podają nazwy agencji, a tylko numer telefonu lub link kierujący na ich stronę internetową. Jeśli ktoś musi szybko znaleźć pracę, często od razu dzwoni do firmy i decyduje się na wyjazd niemal od razu. Chyba nie musimy mówić, że takie osoby dość szybko wracają do kraju. Zanim zatem zadzwonisz na numer z ogłoszenia, upewnij się, do jakiej agencji on należy. Niekiedy wystarczy po prostu skopiować go i wkleić w wyszukiwarkę. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie znaleźć żadnych danych, lepiej będzie nie ryzykować. W takim przypadku dobrze jest poprosić koleżankę czy kolegę po fachu o polecenie dobrej firmy.

Co jest najważniejsze dla opiekunki szukającej pracy w Niemczech? Między innymi wysokość zarobku, na jaki może liczyć na danej szteli. Okazuje się jednak, że nie tak trudno trafić na ogłoszenia, w których próżno szukać wysokości stawki. Innym razem kwota co prawda jest, ale nie ma informacji, czy to suma netto, czy brutto. Nieuczciwe agencje stosują tą metodę, aby zarobek wydawał się atrakcyjniejszy. Większa uwagę zwróci kwota 1800 euro (brutto) niż 1200 – mimo że po przeliczeniu tak właśnie wygląda suma, którą dostaniesz na rękę. Warto więc zwracać uwagę na to, w jakiej formie podawane jest wynagrodzenie, a jeśli coś jest niejasne, po prostu dopytać. Zwróć uwagę, czy rozmówca bez problemu udzieli Ci informacji, czy też będzie unikał odpowiedzi.

Praca opiekunki w Niemczech a umowa

Niemiecka emerytura wygląda bardzo korzystnie – nic więc dziwnego, że wiele opiekunek chciałoby sobie ją zapewnić. W tym celu zakładają Gewerbe, czyli niemiecką jednoosobową działalność gospodarczą. Przez to zarabiają nieco więcej, gdyż nie muszą odprowadzać prowizji dla agencji. Firmy również mają mniej zmartwień, ponieważ nie martwią się o dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem opiekunki w Niemczech. Wszystko wygląda pięknie, ale niestety tylko na papierze. W rzeczywistości może się okazać, że tego typu współpraca z firmą oznacza dla Ciebie chociażby brak podwyżek czy pomocy, kiedy tego potrzebujesz. Przecież pracujesz na Gewerbe, czyli sama jesteś sobie szefem.

Warto też wspomnieć o niemieckich umowach, które obecnie są coraz bardziej modne. Zdarza się, że firma obiecuje tego typu dokument, a później, po latach, trudno zweryfikować, co właściwie się z nią stało. Nierzadko okazuje się, że żadne składki nie były odprowadzane, a umowa niemiecka istniała tylko ustnie.

Znajdź dobrą pracę w niemieckiej opiece

Odszukanie w Internecie ogłoszeń dla opiekunek w Niemczech jest dziś bardzo proste. Nieco trudniej natomiast jest znaleźć dobrą, uczciwą firmę. Jak to zrobić? Przede wszystkim uważnie czytać oferty pracy w opiece w Niemczech. Jeśli cokolwiek wzbudza Twoje wątpliwości, dopytaj u źródła. W niektórych przypadkach lepiej będzie zrezygnować ze współpracy. Możesz też poprosić o opinię inne opiekunki albo szukać jedynie wśród dobrych agencji. Tak, jest to możliwe – wystarczy wejść na portal SenioPort. To miejsce, w którym swoje ogłoszenia publikują tylko zweryfikowane, legalnie działające agencje.

Więcej informacji o branży opieki w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pies

Co można trenować wraz ze swoim psem?

Czy zlewozmywaki ceramiczne sprawdzą się do drewnianego blatu? Odpowiadamy