in

Co można trenować wraz ze swoim psem?

pies

Wielu z nas spotkało się w swoim życiu z powiedzeniem, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Być może jest to prawda, a przekonać się o tym mogą właściciele pupili na czterech łapach. Ponad to, że to psy to dobrzy towarzysze, to również świetni kompani do uprawiania różnorodnych aktywności sportowych. Jeśli brakuje nam pomysłów na aktywność fizyczną, zobaczmy jakie sporty można uprawiać z naszymi czworonogami!

Przykłady psich sportów – zacznij trenować wraz ze swoim pupilem!

Uprawianie sportu jest szeroko propagowane i jest nieodłącznym elementem prowadzenia zdrowego trybu życia. Dlatego jeśli mamy mało czasu, a mamy jeszcze pod opieką pieska, to warto uprawiać aktywność fizyczną wraz z psem. Może to przerodzić się we wspólną pasję, która będzie miała pozytywne skutki zarówno dla nas jak i dla pupila. Wspólna aktywność fizyczna jest potrzebna zarówno psom, szczególnie młodym lub tym, które reprezentują sportową rasę, ale również nam samym. Oto kila przykładów psich sportów, które możemy zacząć uprawiać z naszym czworonożnym przyjacielem:

  • bikejoring – jest rodzajem sportu zaprzęgowego, jeden pies, lub dwa mogą ciągnąć rower opiekuna, w tego rodzaju dyscyplinie mogą brać udział psy o dużej sile fizycznej i odpowiedniej wielkości, pamiętajmy, by nie narażać naszych pupili na zbyt duży wysiłek, ten sport można również nazwać biegiem przy rowerze,
  • agility – tor przeszkód dla psów, to sport, który możemy uprawiać w duecie ze swym psem,
  • canicross – to innymi słowy bieg przełajowy z psem,
  • frisbee – różne wersje rzucania frisbee. Jest to jeden z najbardziej popularnych sportów uprawianych wraz z czworonogami. Niezbędne akcesoria możemy znaleźć na stronie https://johndog.pl/produkt/frisbee-dog-disc-aport/.

To oczywiście przykłady zabaw z psami, które są świetną aktywnością fizyczną, ale jest ich jeszcze o wiele więcej. Możemy również posłuchać swojego głosu i kreatywnie wymyślać zabawy swoim pupilom, każda aktywność fizyczna przysłuży się dobremu zdrowiu pupila i naszemu także.

Dlaczego warto trenować ze swoim psem?

Prócz zachowania dobrego zdrowia, formy fizycznej zarówno psa jak i właściciela, wspólna aktywność fizyczna może przysłużyć się do sprawiania po prostu zwykłej, codziennej radości i poprawianiu relacji między właścicielem a czworonogiem. Podczas wspólnych sportów, które są świetną zabawa należy również pamiętać o dostarczeniu psom odpowiedniego poziomu nawodnienia, oraz karmy. Aby mieć zawsze przy sobie możliwość nakarmienia psa, lub napojenia go powinniśmy zaopatrzyć się w https://johndog.pl/produkt/miska-turystyczna-trixie/ miskę turystyczną.

Pamiętajmy również, że za każdy trening psy lubią być nagradzane, bardzo miłym i przyjaznym gestem w stronę pupila są przysmaki. Jednym z nich jest pasztet https://johndog.pl/produkt/pasztet-dla-psa-wolowina-lovi-dog/, jako nagroda w trakcie treningu i po treningu. Pasztet zawiera duże ilości świeżego mięsa i jest bardzo aromatyczny, nasz pies go pokocha jak sport, który mu pokażemy!

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Regały paletowe – dlaczego to najlepszy wybór do magazynu o uniwersalnym charakterze?

Jak agencje zachęcają opiekunki do pracy w Niemczech?