in

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zmywarki?

Myśląc o sprzęcie AGD do kuchni, wymieniamy z reguły lodówkę, kuchenkę, czajnik elektryczny. Mniej popularne są kuchenka mikrofalowa i zmywarka. Ta ostatnia zaczyna jednak zyskiwać uwagę klientów ze względu na wygodę, jaką oferuje. Na co zwrócić uwagę przed zakupem zmywarki? O tym poniżej.

Zmywarki zyskują na popularności nie przez przypadek

Żyjąc w ciągłym pośpiechu, mycie naczyń jest ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę po przyjściu do domu.
Z reguły wcześniej czy później wspólnie z członkami rodziny podejmujemy decyzję o zakupie zmywarki a odzyskany dzięki niej czas wykorzystujemy w bardziej konstruktywny sposób. Kupując zmywarkę warto dopasować ją do własnych potrzeb. Jeśli prowadzimy jednoosobowe gospodarstwo domowe zakup dużego urządzenia może nie być uzasadniony. Mniejsza zmywarka to nie tylko niższa cena, ale też mniejsze zużycie wody. Z drugiej strony, małe zmywarki średnio sprawdzą się rodzinie 2+2, w której ilość kompletów naczyń do mycia rośnie w tempie ekspresowym.

Zmywarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Zakup zmywarki to decyzja na lata. Dlatego też już na samym wstępie warto przewidzieć gdzie ma ona stanąć. Jeśli urządzamy kuchnię od zera, można pokusić się zakup sprzętu AGD pod zabudowę. Wówczas zarówno lodówka, jak i zmywarka mogą zostać ukryte w zabudowie co wygląda bardzo efektownie. Z drugiej strony zmywarki wolnostojące pozwalają na większą elastyczność. Są łatwiejsze w montażu i łatwiej się do nich dostać w ramach konieczności naprawy. Pamiętajmy też, że ustawienie zmywarki to jedno. Na drugi plan schodzą też kolor. Biel, beż czy Inox, system mycia sztućców ma jednak znaczenie. O wiele ważniejsze jest to, co może nam ona zaoferować. Różne tryby pracy zmywarki, system mycia sztućców, szuflada na nie, system ochrony szkła, automatyczne uchylanie drzwi, panel sterowania wyposażony w wyświetlacz elektroniczny czy system samoczyszczących filtrów, to tylko niektóre z udogodnień oferowanych przez producentów. Na co jeszcze można zwrócić uwagę? O ile mamy małe mieszkanie istotny może być poziom hałasu pracy zmywarki. Więcej szczegółów o zmywarkach znajdziemy na stronie  https://www.sferis.pl/zmywarki-3348

Zużycie prądu i zużycie wody to istotne parametry sprzętu AGD

Jak powszechnie wiadomo, niemalże wszyscy zmagamy się z rosnącymi cenami energii elektrycznej. To skłania do jej oszczędzania lub chociażby poszukiwania urządzeń, które zużywają jej możliwe mało. Tym samym zużycie prądu, a dokładniej mówiąc klasa energetyczna, stała się jednym z kluczowych parametrów, na które powinniśmy zwracać uwagę kupując nowy sprzęt AGD. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o zużycie wody. Jeszcze kilka temu przeciwnicy zmywarek podnosili argument, jakoby były one może i wygodne, ale bardzo kosztowne w użyciu, właśnie za sprawą zużycia ciepłej wody. Współczesne zmywarki oferują o wiele mniejsze zużycie wody aniżeli modele sprzed 10 lat. Producenci prześcigają się wręcz pod tym względem. Poza tym różne programy zmywania pozwalają dostosować ilość naczyń do mycia do zapotrzebowania na wodę. To idealna dla osób ceniących oszczędność.

Reasumując zmywarka to urządzenie, które ma o wiele plusów niż minusów. Czas zaoszczędzony dzięki jej posiadaniu jest wielokrotnie cenniejszy niż koszt jej zakupu, jak również późniejsza eksploatacja.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
panele ogrodzeniowe

Sprzedaż paneli ogrodzeniowych – gdzie najlepiej kupować ogrodzenie?

Koparki kołowe Atlas Poland – dlaczego warto po nie sięgnąć?