in

Regały paletowe – dlaczego to najlepszy wybór do magazynu o uniwersalnym charakterze?

Regały paletowe to podstawowe systemy składowania w uniwersalnych magazynach. Dlaczego warto postawić na tego rodzaju wyposażenie?

Dlaczego warto dopasować system składowania do rodzaju prowadzonego magazynu?

Regały paletowe umożliwiają długoterminowe składowanie towarów nie do końca jednolitych. Z tego powodu najlepiej wypadają w magazynach o uniwersalnym charakterze starających się o dywersyfikację działalności. Bezpośredni dostęp do dowolnej palety to duże ułatwienie przy kompletowaniu zamówienia. Regały paletowe nie utrudniają poruszania się wózków widłowych i zapewniają sporą swobodę pracownikom. Miejsca paletowe bardzo łatwo kontrolować, a instalacja konstrukcji zajmuje niewiele czasu.

Dlaczego warto postawić na elastyczność w magazynie?

Regały paletowe można przystosować do większych ciężarów i nietypowych objętości składowanego asortymentu. Przy ścianie magazynu można postawić regały jednostronne i następnie dwustronne z jasno wyznaczonymi kanałami transportowymi. Cały system składowania optymalizuje się pod wielkość magazynu.

Jakie rodzaje regałów spotyka się w branży i czym się wyróżniają?

Na rynku spotyka się regały paletowe przepływowe, wjezdne lub przesuwne. W regałach przesuwnych chodzi o to, aby ograniczyć straty miejsca. Natomiast przepływowe funkcjonują zgodnie z ideą FIFO (pierwsze przychodzi, pierwsze wychodzi). Dzięki dobremu systemowi składowania kierownicy magazynów błyskawicznie wykrywają braki i udoskonalają transport towarów. Regały paletowe przemieszcza się nawet solidnymi wózkami widłowymi w inne miejsce. Bezpośrednie pozyskiwanie ładunków sprawdza się w magazynach zorientowanych na szybkość kompletowania zamówień.

Gdzie najlepiej sprawdzą się regały paletowe?

Regały paletowe spełnią zadanie na halach produkcyjnych, w mniejszych magazynach, w archiwach. Ten system magazynowy charakteryzuje się najniższymi kosztami wdrożenia, nawet spersonalizowanego przez producenta. Modułowa rozbudowa to szansa na zwiększenie powierzchni magazynowej wraz z rozwojem działalności. Konfigurację regałów paletowych można zmienić właściwie od ręki, bez strat jakościowych. Dodatkowe zabezpieczenie regałów to panele siatkowe, kraty lub wypełnienie na bazie płyty wiórowej. Składowanie towarów wiąże się z zastosowaniem palet, ale też kartonów, nietypowych objętościowo pojemników. Na regałach umieszcza się również towary luzem.

Czy warto zdecydować się na regały paletowe?

Magazyn o uniwersalnym charakterze zyska na regałach paletowych ze względu na prostotę wdrożenia i na możliwość składowania większości grup produktów, także o nietypowych gabarytach. Modułowa rozbudowa, łatwy dostęp, wiele rodzajów regałów do wyboru, perspektywy indywidualnego dopasowania przez producenta, wytrzymałość to tylko niektóre z najważniejszych zalet systemu

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jaki rozmiar i rodzaj pędzla wybrać do malowania ścian w mieszkaniu?

pies

Co można trenować wraz ze swoim psem?