in

Jak dobrze dobrać rozmiar biustonosza?

biustonosze modivia
Dobrze dobrany biustonosz spełnia nie tylko funkcję estetyczną, ale przede wszystkim zapewnia komfort i wygodę. Powinien prawidłowo podtrzymywać biust, nie podrażniać powierzchni, do której przylega, nie wbijać się w skórę i nie powodować bólu. Odpowiedni biustonosz wpływa na prawidłową postawę ciała i zapobiega garbieniu się. Czasami źle dopasowany stanik może powodować problemy zdrowotne takie jak ból pleców czy karku. Rozmiar biustonosza nie jest taki sam przez całe życie, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdzić, który rozmiar będzie dla naszego biustu najlepszy.

Prawidłowy sposób mierzenia obwodów biustu

Dobór biustonosza jest kluczowy dla komforu. Do mierzenia potrzebny będzie centymetr krawiecki, lustro, intymna przestrzeń i trochę wolnego czasu. Rozmiary staników oznaczane są za pomocą liczb i liter (np. 75C). Liczba jest określeniem rozmiaru pod biustem, natomiast litera określa rozmiar miseczki. Mierzenie zawsze powinno zaczynać się od rozmiaru pod biustem, ponieważ miseczka jest zależna od podbiuścia.

Jak w prawidłowy sposób zmierzyć obwód pod biustem?

Obwód pod biustem należy zmierzyć, opasając centymetr krawiecki bezpośrednio pod piersiami. Miarka powinna być ułożona na takim samym poziomie zarówno z tyłu, jak i z przodu. Istotne jest, aby centymetr był nieco napięty, ponieważ biustonosz musi dobrze trzymać się na ciele. Miarka krawiecka nie jest rozciągliwa, natomiast biustonosz już tak, dlatego powinno mierzyć się w miarę ciasno, a otrzymany wynik zaokrąglić w dół. Jeżeli Twój pomiar pokazuje 71 cm, prawdopodobnie najodpowiedniejszy będzie dla Ciebie obwód 65. Jeśli wynik to 85, obwód będzie wynosić 80. Od otrzymanego wyniku odejmuje się zazwyczaj około pięciu centymetrów.

biustonosz modivia

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar miseczki?

Rozmiar miseczki określa rozmiar piersi, która może zmieścić się w danym biustonoszu. Litera miseczki jest zależna od różnicy między obwodem w biuście i pod nim. Kiedy znasz już rozmiar pod biustem, można zmierzyć obwód w biuście. Mierzymy go bez ściskania, a centymetr staramy się ułożyć w najszerszym miejscu biustu, w poziomie z przodu i z tyłu.

Dla właścicielek piersi opadających lub takich, które karmiły potomka lub odchudzały się, zalecane jest, aby pomiar ten wykonywać w miękkim, delikatnie podnoszącym biust staniku. Następnie, mając już oba pomiary, wykorzystujemy tabelę, którą udostępnia każdy producent i szukamy naszego rozmiaru zmierzonego pod biustem.

Po czym poznać nieodpowiedni biustonosz?

Źle dopasowany biustonosz można z łatwością rozpoznać po:

  • opadającym profilu piersi,
  • zapięciu wędrującym w górę pleców,
  • spadającymi lub zbytnio napiętymi ramiączkami,
  • piersiach wypływających poza górną krawędź miseczki,
  • wbijających się w ciało fiszbinach,
  • braku komfortu i chęci ściągnięcia biustonosza,
  • braku możliwości swobodnego oddychania.

W odpowiednim biustonoszu profil piersi będzie gładki, biust zebrany do środka i uniesiony, a pas obwodu biustonosza zostanie w jednym miejscu. Mostek biustonosza powinien płasko przylegać do klatki piersiowej, a fiszbiny umiejscowione będą w okolicach środka pachy. Pamiętajmy, że dobra bielizna damska oprócz zapewnienia wygody chroni również przed różnymi schorzeniami.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak wyglądają nasiona marihuany?

Sprzęt budowlany – kiedy warto wynająć?