in

Jak wyglądają nasiona marihuany?

Czy można odróżnić feminizowane nasiona marihuany od nasion zwykłych lub nasiona konopi siewnych od nasion konopi indyjskich? Czy nasiona marihuany są w Polsce legalne?

Jak wyglądają nasiona marihuany?

Nasiona marihuany i konopi mają specyficzny wygląd. Są one niewielkich rozmiarów, w różnych odcieniach brązu, ozdobione charakterystycznymi plamkami / centkami. O ile można je odróżnić od nasion innych gatunków roślin, o tyle bardzo trudno jest na podstawie samym nasion stwierdzić, czy mamy do czynienia z konopiami włóknistymi czy konopiami indyjskimi. To wewnątrz nasiona skrzętnie ukryte jest to, co najważniejsze, czyli zapis genetyczny rośliny. To on decyduje o tym, czy po wysianiu ziarna otrzymamy roślinę zwaną konopią, bogatą czy ubogą w THC. Patrząc na nasionka również nie mamy pojęcia czy uzyskamy marihuanę feminizowaną, czyli taką, która wytwarzania wyłącznie kwiaty żeńskie i nie wytwarza nasion.

Skąd wiadomo jakie nasiona marihuany posiadamy?

To, z jakimi nasionami marihuany mamy do czynienia wiemy od producentów nasion. To właśnie hodowcy genetyk konopi indyjskich doskonale wiedzą, co oferują klientom. Robiąc zakupy w sprawdzonych bankach nasion tj. np. w banku nasion www.ziarnozycia.pl, możesz mieć pewność co do jakości i rodzaju zakupionych nasion marihuany. Każda odmiana nasion jest opisana przez producenta. Najważniejsze informacje, których możemy się dowiedzieć to np. czy nasiona są feminizowane, jaka genetyka została wykorzystana do stworzenia dalej odmiany, jaki średni poziom kannabinoidów (np. THC, CBD) zawiera dorosła roślina, jaki wywołuje efekt, jakie osiąga rozmiary, jaki ma smak, zapach i wygląd. Jedną z bardzo cenionych i znanych genetyk jest genetyka Northern Light Auto. Znany producent nasion z Holandii ma w swojej ofercie właśnie taką odmianę, która charakteryzuje się m.in. krótkich czasem kwitnienia ok. 5-7 tygodni, przewagą genotypu Indica, sosnowymi i ziemistymi aromatami, a także bardzo dużym plonem.

Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Obecnie w Polsce nasiona marihuany można zakupić wyłącznie w celach kolekcjonerskich, w celu zachowania cennych genów rośliny. Uprawa, a nawet samo kiełkowanie takich nasion pozostaje nielegalne. Nie zmienia to faktu, że są to pełnowartościowe nasiona, które w wielu krajach na świecie można legalnie wykorzystać i uzyskać pełnowartościową marihuanę.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Krzesła plastikowe – design, na jaki Cię stać

biustonosze modivia

Jak dobrze dobrać rozmiar biustonosza?