in

Jak wybrać kinkiet do łazienki?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do łazienki ma ogromne znaczenie w kontekście komfortu korzystania z tego pomieszczenia. Bardzo dużą popularnością cieszą się kinkiety, które doskonale zdają egzamin zarówno w mniejszych, jak i mniejszych łazienkach.

Kinkiet do łazienki – dlaczego warto?

Jak podkreślają doradcy ze sklepu Centrum Światła, na montaż kinkietów w łazience warto zdecydować się z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim ułatwia on wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych, ponieważ doświetla lustro. Łatwiej wówczas dokładniej się ogolić czy precyzyjniej wykonać makijaż. Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że kinkiet nie stanowi w łazience głównego źródła oświetlenia, niemniej okazuje się potrzebny i niezwykle pomocny. Współczesny rynek oferuje w tym zakresie sporo atrakcyjnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje m.in. oświetlenie marki Amplex wyróżniające się pięknym i unikalnym designem.

Kinkiet do łazienki – czym się kierować przy jego wyborze?

Kupując kinkiet do łazienki, należy pamiętać o specyficznych warunkach, jakie panują w tym pomieszczeniu. Poszczególne elementy jego wyposażenia powinny być odporne na oddziaływanie wilgoci oraz wytrzymałe – odnosi się to również do oświetlenia. Funkcjonalność to zatem podstawa w przypadku kinkietów oraz pozostałych źródeł światła zamontowanych w łazience. Konieczne jest zapoznanie się z informacjami od producenta dotyczącymi klasy szczelności – jest to kluczowy czynnik zapewniający odporność na wilgoć oraz parę wodną. Najbardziej polecane są modele oznaczone klasą minimum IP 44. Można je wystawiać na bezpośrednie oddziaływanie wody. Oczywiście przy okazji należy zadbać o aspekty estetyczne. Pod względem stylistycznym kinkiet musi pasować do wystroju łazienki. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna istotna kwestia, a mianowicie zakup odpowiedniej żarówki. Najrozsądniejszą opcją są obecnie żarówki LED – energooszczędne, a przy tym solidne i charakteryzujące się długą żywotnością. Taki nabytek wart jest swojej ceny.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy warto ogrzewać dom gazem z butli?

Do jakich prac warto wypożyczyć agregat malarski ASM S2550 hi-boy?