in

Jak wytrzymać 12 godzin w pracy na stojąco – maty antyzmęczeniowe?

maty antyzmeczeniowe

Osoby pracujące w przemyśle doskonale zdają sobie sprawę, jak dużym obciążeniem dla nóg, kręgosłupa oraz układu krążenia staje się długotrwałe utrzymywanie pozycji stojącej. Na szczęście na rynku istnieją sprawdzone rozwiązania, które minimalizują ryzyko pojawienia się schorzeń, zwiększając jednocześnie komfort codziennej pracy.

Zapraszamy do lektury artykułu, w którym opowiemy, czym są maty antyzmęczeniowe oraz dlaczego warto je stosować w przemyśle, gastronomii i wielu innych branżach.

 

Czym są maty antyzmęczeniowe?

Mata do stania, znana również pod nazwą maty zmęczeniowej, to produkt o niezwykle ważnym znaczeniu, przeznaczony dla tysięcy pracowników wykonujących swoje zadania w pozycji stojącej. Wykonana z materiału syntetycznego nawierzchnia znajduje swoje zastosowanie w miejscach o różnych warunkach zewnętrznych. Maty antyzmęczeniowe występują w wersjach dla przestrzeni suchych lub wilgotnych, o dużym narażeniu na tłuszcze czy substancje chemiczne. Dzięki temu, że producenci przewidzieli stworzenie mat w różnych rozmiarach, można je z łatwością dopasować do zastanej przestrzeni bez dodatkowych modyfikacji. Mata do stania posiada także obwódkę koloru żółtego, zapewniającą lepszą widoczność i bezpieczeństwo. Dodatkowymi właściwościami tego rodzaju produktów pozostają także odporność na ścieranie oraz niepalność. Maty antyzmęczeniowe stanowią niezbędne wyposażenie większości zakładów przemysłowych, lokali gastronomicznych, a także firm pakujących towary. Wszędzie tam, gdzie pracownicy pozostają w pozycji stojącej przez większość czasu swojej pracy, maty do stania ograniczą negatywny wpływ takich warunków na ich zdrowie. Okazują się zatem niezbędnym wyposażeniem, które właściciele firm powinni zapewniać w swoim przedsiębiorstwie.

 

Mata do stania- na czym polega jej działanie?

Maty antyzmęczeniowe opierają swoje działanie o stymulację mięśni nóg do ciągłego, niewielkiego ruchu. Ich elastyczna powierzchnia nie tylko izoluje od zimnego podłoża betonowego, ale także niweluje jego sztywność. Dzięki mikroruchom stopy, która ciągle poszukuje stabilności, pobudza się mięśnie do pracy i poprawia krążenie krwi w nogach. Mata do stania umożliwia długotrwałą pracę w pozycji stojącej bez negatywnych skutków zdrowotnych. Ponadto gwarantuje wyższą efektywność pracownika poprzez diametralne ograniczenie jego zmęczenia. Porowata powierzchnia maty do stania wywiera nacisk na różne punkty stopy, działając jak masaż. Produkty z tej kategorii przeszły testy medyczne, które potwierdzają ich skuteczność w poprawie warunków zdrowotnych w miejscu pracy.

 

Gdzie znaleźć najlepsze maty antyzmęczeniowe dla przemysłu?

Zastosowanie przemysłowe wymaga, aby maty antyzmęczeniowe cechowały się doskonałą jakością i trwałością. Największy asortyment tego typu produktów można znaleźć w sklepie ULPA. Na stronie ulpa.com.pl zamieszczono kilkaset wersji mat do stania, dla rozmaitych zastosowań firmowych. Zapraszamy do odwiedzenia witryny sklepu, służąc jednocześnie fachową poradą w przypadku pojawienia się pytań.

0 0 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koc

Jak prać koc z mikrofibry?

domy szkieletowe

Domy szkieletowe – co powinieneś o nich wiedzieć?