in

Jaką bramę garażową wybrać?

brama garażowa

Brama garażowa to nie tylko skuteczne zabezpieczenie auta wewnątrz. Powinna zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu, a także być prosta w obsłudze. Jednocześnie musi pasować do całej posesji. Jaką bramę garażową wybrać? Zobaczmy, jakie propozycje są na rynku.

 

Bramy garażowe uchylne

To jedne z najbardziej popularnych bram, na które decydują się właściciele domów jednorodzinnych. Płytę otwiera się za pomocą specjalnego uchwytu, a cała konstrukcja za pomocą sprężyn unosi się do góry. Po bokach pozostaje więc wolne miejsce w garażu, które możesz zagospodarować w dowolny sposób.

Dobrze, aby brama garażowa uchylna posiadała warstwę termoizolacji. Dzięki temu utrzyma ciepło wewnątrz pomieszczenia. Pomiędzy garażem a autem musi być też trochę wolnego miejsca – otwarcie bramy wymaga przestrzeni około 1 metra.

Zaletą bram uchylnych jest prosty montaż i stosunkowo niska cena.

Bramy segmentowe boczne

Kolejnym typem są bramy segmentowe boczne, mniej popularne w polskim budownictwie, ale ciekawe. Prowadnice znajdują się na suficie i podłożu garażu. Drzwi otwierają się w jedną stronę, co jest dość komfortowym rozwiązaniem. Jeśli chcesz wejść do garażu na chwilę, bez wyjeżdżania autem, wystarczy, że brama uchyli się na kilkadziesiąt centymetrów.

Bramy segmentowe boczne zajmują mało miejsca, dlatego mogą być mocowane w budynkach, które stykają się np. z chodnikiem na osiedlu. Mają dobrą termoizolację. Chcesz zainwestować w dobrej jakości materiały? W takim razie pożyczka na raty pomoże Ci finansowo.

Bramy segmentowe górne

Bramy segmentowe górne, tak jak uchylne, ukrywają się pod sufitem. Te jednak nie potrzebują dużo miejsca pomiędzy garażem a samochodem. To bardzo popularne rozwiązanie na rynku. Brama otwiera się ku górze, dlatego również może być zamocowana w budynkach, które mają styczność z chodnikiem. Materiał wykonania tego typu elementu jest odporny na uszkodzenia oraz ma dobrą izolację termiczną.

A może bramy rolowane?

Nowoczesnym rozwiązaniem są bramy rolowane, które składają się z pojedynczych lameli. Te nachodzą na siebie, przypominając swoim wyglądem podczas otwierania i zamykania, żaluzje. Zajmują mało miejsca, bo zagospodarowana przestrzeń to tylko ta pod sufitem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę miejsce na kasetę. Taka nowoczesna brama to spory koszt, dlatego pożyczka na raty może ci pomóc wykończyć dom mieszkalny.

Automatyka, czyli nowoczesne bramy garażowe

Wysiadanie z samochodu, kiedy jest zimno i trzeba otworzyć bramę albo odświeżanie posesji przed wjazdem do garażu są nieco uciążliwe. Właśnie dlatego na rynku opracowywane są coraz to nowsze systemy automatycznego otwierania się i zamykania. Skrzydło bramy może zajmować niewiele miejsca, dlatego weź pod uwagę takie modele, które nie wymagają wolnej przestrzeni pomiędzy autem a bramą. Co ciekawe, zdalne otwieranie może być także podłączone do tradycyjnej bramy rozwieranej.

0 0 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
koparka

Czym się kierować wynajmując koparkę?

regeneracja pomp

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych