in

Czym się kierować wynajmując koparkę?

koparka

Koparka jest jedną z najpopularniejszych maszyn na praktycznie każdym placu budowy. Bez niej wykonywanie prac ziemnych byłoby zdecydowanie wolniejsze, a w niektórych wypadkach wręcz niemożliwe. Popularną alternatywą dla kupna maszyny tego typu jest wynajem. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno niewielkie firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, które potrzebują okresowo powiększyć swoją flotę. Wynajem koparki umożliwia znaczne przyspieszenie prac ziemnych. Czym kierować się w trakcie wynajmu konkretnej maszyny?

Na co zwracać uwagę wynajmując koparkę?

Aby wybrać maszynę idealnie dopasowaną do konkretnych zadań, przede wszystkim należy zastanowić się po jakim terenie będzie się poruszać. Jeżeli prace będą wykonywane na grząskim lub sypkim gruncie, na którym dodatkowo występują duże przewyższenia, wówczas najlepszym wyborem będzie koparka gąsienicowa. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na dobrą trakcję, którą gwarantują gąsienice. W sytuacji gdy wszystkie roboty ziemne będą przeprowadzane na utwardzonym gruncie, lepiej wybrać koparkę kołową. Modele tego typu, ze względu na stosunkowo wysoką prędkość, dobrze sprawdzają się na rozległych placach budowy.

Dodatkowe kwestie warunkujące wynajem koparki

Kolejny krok to wybór wielkości maszyny. Firmy oferujące wynajem koparki w mieście Kraków dysponują różnymi modelami, od minikoparek, poprzez średniej wielkości maszyny, aż po potężne koparki. Poszczególne wersje różnią się od siebie m.in. wymiarami łyżki, a co za tym idzie, jej pojemnością. Im większa pojemność, tym roboty ziemne przebiegają szybciej, zatem w przypadku dużego placu budowy najlepiej sprawdzą się największe maszyny. Z kolei do przeprowadzania mniejszych, bardziej precyzyjnych wykopów przeważnie wybiera się koparki średniej wielkości. Kolejną, często pomijaną kwestią jest stan techniczny pojazdów.

Firmy oferujące wynajem koparki oferują w pełni sprawne modele. Ma to ogromne znaczenie nie tylko ze względu na efektywność pracy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. W zdecydowanej większości przypadków prace budowlane są dokładnie zaplanowane. Awaria sprzętu budowlanego wiąże się z przestojami, które zaburzają cały plan. Im koparka jest w lepszym stanie technicznym, tym ryzyko wystąpienia usterki, a co za tym idzie przestoju, jest mniejsze. Z tego powodu warto wynajmować maszyny budowlane od sprawdzonych firm, dla których priorytetem jest dbanie o stan techniczny, czyli regularne serwisowanie i wymiana części eksploatacyjnych.

0 0 ocena
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
domy szkieletowe

Domy szkieletowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

brama garażowa

Jaką bramę garażową wybrać?