in

Karcher k5 vs Karcher K7 – Porównanie modeli

Karcher k5 vs Karcher K7 – Porównanie modeli

Domowe myjki ciśnieniowe już od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Nic dziwnego, bo umożliwiają one sprawne, a zarazem komfortowe pozbycie się brudu z różnych powierzchni, w tym np. z samochodów, motocykli i rowerów, z płytek czy z domowych elewacji. Na rynku dostępnych jest jednak wiele modeli tego rodzaju urządzeń, przez co można zagubić się nieco w ofertach od wiodących producentów. Tym, którzy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji podpowiadamy, czym różni się myjka ciśnieniowa Karcher K5 od modelu K7 – jednego z najczęściej wybieranych przez profesjonalistów.

karcher k5

Karcher myjki K5 i K7 – porównanie

Marka Karcher jest znana i doceniana przez inwestorów już od wielu lat. Jej produkty charakteryzują się długą żywotnością i wysoką jakością wykonania. Podejmując ostateczną decyzję, dotyczącą zakupu myjek, należy sprawdzić dokładnie ich parametry. Warto wybrać myjkę, która będzie odpowiadało naszym rzeczywistym potrzebom, co przełoży się z kolei na satysfakcję z zakupów. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Jeśli interesują Cię myjki ciśnieniowe oraz chcesz poznać bardziej szczegółowe informacje na ich temat, zajrzyj do tego linka : https://myjki.com/7-myjki-cisnieniowe

Myjka ciśnieniowa Karcher K5

Karcher K5 jest wyposażony w silnik chłodzony wodą, o mocy 2,1 kW. Maksymalne ciśnienie wynosi w tym przypadku 145 bar, zaś wydajność powierzchniowa to 40 m2/h. Urządzenie to jest również jednym z najlżejszych na rynku. Jego waga bez akcesoriów wynosi bowiem 13 kg. Współcześnie dostępne są dwa modele urządzenia. Jednym z nich jest Compact Home, drugim natomiast Premium Full Control Home. W obu przypadkach długość węża wynosi 8 m. Takie myjki ciśnieniowe idealnie nadają się do użytku domowego.

Myjka ciśnieniowa Karcher K7

Karcher K 7 to odpowiedź na potrzeby tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość zastosowanych rozwiązań. Korzystają z niej zarówno profesjonalne firmy sprzątające, jak i posiadacze dużych posiadłości z ogrodami przydomowymi. Świetnie sprawdza się w usuwaniu trudnych zabrudzeń, w czyszczeniu kostki brukowej czy większych samochodów, typu kamper.

Wydajność myjki ciśnieniowej wynosi w tym przypadku 60 m2/h. Moc silnika wzrasta do 3,0 kW, a maksymalne ciśnienie wynosi 180 barów. Czyli prawie o 1/4 więcej, niż w przypadku modelu K5. Dłuższy będzie również wąż, który w K7 wynosi już 10 metrów. Warto podkreślić, że to jeden ze zdecydowanie najdroższych produktów firmy Kärcher w tej grupie myjek. Nic dziwnego, że korzystają z niego przede wszystkim firmy, nastawione na wysoką jakość w sprzątaniu m.in. ogrodów czy samochodów.

karcher k7

Myjka Karcher K5 i K7 – najważniejsze różnice

Myjki Karcher K5 i K7 różnią się pod wieloma względami. Jednym z najważniejszych jest wspomniana już waga, co może mieć istotne znaczenie dla użytkowników. Karcher K7 jest cięższy o17 kg. Warto podkreślić przy tym, że ten model został wyposażony w kółka, dzięki którym jego używanie staje się znacznie łatwiejsze.

K7 Karcher to również wiele dodatkowych funkcji, takich jak filtr wody, specjalna szczotka T-Racer do czyszczenia tarasów czy dysza, służąca do usuwania brudu. Z kolei Karcher K5 wygrywa przede wszystkim ceną, która jest znacznie niższa, niż w konkurencyjnym modelu. To idealne rozwiązanie dla osób, używających myjek ciśnieniowych do średnio zaawansowanych prac, odbywających się w przydomowych ogrodach czy na podjazdach.

Karcher K7 to z kolei odpowiedź na potrzeby użytkowników, intensywnie wykorzystujących myjki do czyszczenia większych zabrudzeń na znacznie większych powierzchniach. To właśnie dlatego model ten ma zdecydowanie większą wydajność – przepływ wody wynosi tutaj aż 600 l/h. Warto dokładnie rozważyć te parametry, by wybrać model najlepiej spełniający nasze oczekiwania, co z pewnością przełoży się na satysfakcję z zakupu.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Rower crossowy czy trekkingowy – co wybrać?

10 Powodów, Dlaczego Kominki Gazowe Biją Tradycyjne! – Zalety kominka gazowego