in

Lampa stojąca – gdzie ją wykorzystać?

Gdy buduje się stylowe i funkcjonalne oświetlenie do domu, często zapomina się o wykorzystaniu opraw podłogowych. Większą uwagę przykłada się do lamp sufitowych i wiszących, ewentualnie do produktów naściennych. W oprawach stojących podłogowych tkwi jednak olbrzymi potencjał, który warto wykorzystać w różnych domowych wnętrzach. Gdzie sprawdzają się najlepiej i jak je wprowadzić do przestrzeni mieszkalnej, by zyskać ciekawe rezultaty? O tym napiszemy poniżej.

Lampa stojąca podłogowa – do czego się przydaje?

Lampy podłogowe bywają wykorzystywane w domowych wnętrzach na wiele sposobów. Najczęściej używa się ich jako oświetlenia uzupełniającego i budującego klimat w danej przestrzeni. Zdarza się jednak, że stosuje się je także jako oświetlenie zadaniowe, zwłaszcza w miejscach o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym.

W mniejszych pomieszczeniach lampy tego typu mogą jednak pełnić też rolę oświetlenia zastępującego rozbudowane oprawy sufitowe lub skutecznie wspierającego lampę główną w perfekcyjnym doświetleniu wnętrza.

Duże i okazałe lampy podłogowe, jak te od Lampy.it, to także stylowa dekoracja do modnych, domowych aranżacji, wpisujących się w różne trendy.

Lampy podłogowe – różne oblicza oświetlenia

Jakie lampy podłogowe cieszą się obecnie największą popularnością? Szczególnie często pojawiają się konstrukcje:

  • na trójnogu,

  • proste,

  • na łukowo wygiętym ramieniu.

Każda z nich może być wykonana z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Dodatkowo, jako osłony źródeł światła stosuje się tekstylne abażury, elementy metalowe, szklane lub z akrylu. Dobór odpowiednich rozwiązań zależy oczywiście od specyfiki przestrzeni i upodobań estetycznych. Bez trudu jednak da się znaleźć modele do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich i glamour.

Oprawy podłogowe – gdzie je ustawić?

Skoro lampy podłogowe pojawiają się w tak wielu odsłonach i mogą pełnić tak różne role, to gdzie najlepiej je ustawić? Stanowią one wręcz podstawowe doświetlenie do kącika rekreacyjnego w salonie. Ustawia się je tuż obok sofy lub wygodnego fotela, jak te od iHome24.pl.

Gdzie jeszcze mogą się pojawić? Ustawia się je w sypialniach, jako dodatkowe oświetlenie, chętnie wykorzystywane w nocy. Niejednokrotnie pełnią też rolę lamp wspierających pozostałe elementy systemu oświetleniowego w kuchni lub jadalni.

Najczęściej jednak pojawiają się w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjno-wypoczynkowym, gdyż ciekawie łączą funkcjonalność z efektownym designem.

Oświetlenie do modnych wnętrz – praktyczne lampy podłogowe

Nowoczesne oprawy stojące to piękne lampy, które świetnie sprawdzają się jako element praktycznego systemu oświetleniowego do modnych wnętrz. Choć zazwyczaj pełnią w nich rolę uzupełniającą, to warto na nie postawić, by zbudować w pomieszczeniach mieszkalnych przytulny nastrój, poprawić komfort korzystania z danej przestrzeni oraz zadbać o perfekcyjne zaplanowanie wyposażenia do każdego wnętrza. Oprawa podłogowa może się przy tym bardzo przydać, bo jest to niby jedna lampa, a tak wiele da się dzięki niej zyskać.

0 0 oceny
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
komoda

Dębowe meble – czy warto inwestować?

żyrandol

Jak wyczyścić kryształowy żyrandol?